23 zarzuty dla sprawców kradzież 18 ton elementów infrastruktury kolejowej

2022-02-09 10:38:11(ost. akt: 2022-02-09 10:43:07)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Szczycieńscy śledczy postawili aż 23 zarzuty kradzieży dwóm mieszkańcom Biskupca. Mężczyźni w okresie od 1 października 2021r. do 1 lutego br. na terenie miejscowości Wielbark dokonali kradzieży złomu stali w postaci elementów infrastruktury kolejowej, linii kolejowej nr 225 relacji Nidzica – Wielbark.
Szczycieńscy śledczy postawili aż 23 zarzuty dwóm mieszkańcom Biskupca. Mężczyźni ci działając wspólnie i w porozumieniu, od 1 października 2021r. do 1 lutego br., dokonywali systematycznie w krótkich odstępach czasu kradzieży elementów infrastruktury kolejowej, biegnącej na nieeksploatowanej trasie kolejowej nr 225 relacji Nidzica – Wielbark.

Przedstawiciele Zakładu Infrastruktury Kolejowej z siedzibą w Olsztynie skontaktowali się z policjantami szczycieńskiej komendy na początku ubiegłego tygodnia. W ciągu zaledwie jednego dnia kryminalni ustalili sprawców tej kradzieży i dokonali ich zatrzymania.

W trakcie zbierania materiału dowodowego w sprawie, śledczy ustalili również, że 32 i 39-latek dopuścili się kradzieży blisko 18 ton elementów infrastruktury kolejowej, o łącznej wartości złomowej 22 tys. złotych. W zainteresowaniu sprawców były m.in. szyny, podkładki podszynowe, śruby, kątowniki i wkręty. Materiał ten upłynniany był przez mężczyzn na terenie jednego ze skupów złomu, położonego w powiecie olsztyńskim.

Mężczyźni zostali już przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. Usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Za przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. j. #3091026 9 lut 2022 14:39

    A ten "uczynny" złomiarz ile dostanie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz