Bezpieczeństwo w samochodzie przede wszystkim – foteliki Cybex 15-36 kg

2022-02-09 00:50:45(ost. akt: 2022-02-09 00:53:03)   Artykuł sponsorowany
Wysokie noty w teście ADAC, prosty i pewny montaż przy użyciu Isofix oraz wygodne siedzisko, które z łatwością utrzymuje się w czystości to tylko kilka z licznych zalet fotelików samochodowych Cybex Solution. Całą serię tworzą modele o zróżnicowanym wyposażeniu, które są odpowiedzią na potrzeby dzieci od 4 roku życia do uzyskania 150 cm wzrostu. Sprawdź co jeszcze warto wiedzieć o fotelikach Cybex, nim podejmiesz decyzję o ich zakupie.
Cybex od wielu lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach najlepszych fotelików samochodowych dla dzieci. Nowoczesne systemy skutecznie dbają o bezpieczeństwo małych pasażerów. Nawet krótka podróż autem powinna odbywać się w warunkach dostosowanych do możliwości i potrzeb pasażera. Wbrew pozorom, dziecko, które może podróżować w pozycji przodem do kierunku jazdy, również potrzebuje stabilnego fotelika, który osłoni jego ciało podczas nagłej kolizji na drodze. Foteliki Cybex gwarantują odpowiednią pozycję dziecka i dobrze utrzymują jego ciało w bezpiecznej strefie. Są przeznaczone dla dzieci od 15 kg wagi. Najczęściej pełnią funkcję trzeciego i jednocześnie ostatniego fotelika samochodowego, z którego korzysta dziecko, nim osiągnie wiek 12 lat lub 150 cm wzrostu.

Isofix w serii Solution, czyli dodatkowy sposób montażu
Każdy fotelik Cybex z kategorii 15-36 kg można zamontować w aucie przy użyciu systemu Isofix. Dwie klamry umieszczone w dolnej części fotela łączy się z uchwytami, które znajdują się bezpośrednio pod siedzeniem tylnej kanapy w aucie. Warto wiedzieć, że są one połączone bezpośrednio z karoserią auta, co zwiększa stabilność fotelika z dzieckiem podczas jazdy, w trakcie nagłego hamowania lub kolizji. Więcej o systemie Isofix można przeczytać na blogu w sklepie abcGPS.pl

Niewątpliwą zaletą wszystkich fotelików samochodowych 15-36 kg jest fakt, że mogą one być używane w każdym aucie bez względu na jego wyposażenie. W tym przypadku system Isofix stanowi jedynie dodatkowe zabezpieczenie. Każdy model z serii Cybex Solution unieruchamia się samochodowym pasem bezpieczeństwa, który jednocześnie utrzymuje ciało dziecka we właściwej pozycji. Pas przekłada się przez specjalne klamry, które utrzymują jego wysokość na odpowiednim poziomie.

Cybex Solution, czyli podróżowanie przodem do kierunku jazdy
Wszystkie modele fotelików samochodowych z tej kategorii wagowej są dostosowane do podróżowania przodem do kierunku jazdy. Kościec dziecka jest już odpowiednio wykształcony, a pozycja przodem do kierunku jazdy jest już bezpieczna dla 4-latka. W tym wieku zmniejsza się dysproporcja pomiędzy ciężarem głowy w stosunku do ciężarku całego ciała dziecka. Podczas kolizji dochodzi więc w mniejszym stopniu do przeciążenia odcinka szyjnego kręgosłupa. W połączeniu z odpowiednimi systemami bezpieczeństwa dziecko podróżuje wówczas przy zachowaniu optymalnego poziomu bezpieczeństwa.

4 gwiazdki w teście ADAC
Foteliki samochodowe określane potocznie jako te, z górnej półki bardzo często są testowane przez niemiecką instytucję ADAC. Podczas skrupulatnych testów w warunkach laboratoryjnych eksperci sprawdzają, czy wbudowane przez producenta systemy spełniają swoją funkcję. Określają również, czy wykorzystane w procesie produkcyjnym materiały są dopuszczone do kontaktu z dziećmi i nie zagrażają ich zdrowiu. Modele z serii Cybex Solution najczęściej zdobywają 4 na 5 możliwych gwiazdek w tym prestiżowym teście, co oznacza, że są świetnie przygotowane do przewożenia w nich dzieci od 4 roku życia.

Cybex Solution szyte na miarę potrzeb pasażera
Najnowsze foteliki Cybex 15-36 kg to modele, które posiadają opatentowany odchylany zagłówek. Ta funkcja chroni dziecko przed niewygodną pozycją spowodowaną efektem opadającej głowy. W połączeniu z Systemem Ochrony Bocznej pozwala na zredukowanie siły, która powstaje podczas kolizji bocznej aż o 25 procent. Warto pamiętać, że za każdym razem po zamontowaniu fotelika w aucie należy wyregulować tę osłonę, która znajduje się najbliżej drzwi w aucie. Wówczas System Ochrony Bocznej podczas kolizji bocznej uruchomi się automatycznie i przejmie nadmierną energię nim dotrze ona do dziecka.

Fotelik samochodowy Cybex z serii Solution to również 12 pozycji zagłówka, by fotelik na każdym etapie rozwoju pasażera mógł być optymalnie dopasowany do jego ciała. Dodatkowo korpus fotelika posiada specjalne kanaliki wentylacyjne, które chronią ciało przed przegrzaniem nawet podczas podróży w upalne dni.

Na bezpieczną podróż dziecka w samochodzie ma wpływ wiele czynników. Fotelik dopasowany do jego anatomii, wyposażony w systemy bezpieczeństwa zwiększa szanse na przeżycie podczas nagłego wypadku drogowego. Warto wybrać taki model fotelika, który będzie dopasowany również do kształtu tylnej kanapy w samochodzie. Im mniejsza przestrzeń pomiędzy oparciem fotelika a kanapą, tym lepiej chronione będzie dziecko w nagłej sytuacji. Cybex Solution to bez wątpienia foteliki wysokiej jakości, które potrafią stworzyć dziecku optymalne warunki podczas wspólnych podróży.