Znamy kolejną gwiazdę Kortowiady. Kto zagra tym razem?

2022-02-08 15:31:49(ost. akt: 2022-02-08 16:55:54)
Kortowiada 2018

Olsztyn - Koncerty na górce kortowskiej podczas Kortowiady.

Kortowiada 2018 Olsztyn - Koncerty na górce kortowskiej podczas Kortowiady.

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Kwiat Jabłoni dołączył do grona gwiazd Kortowiady 2022. Jeden z najpopularniejszych zespołów młodego pokolenia wystąpi na scenie na plaży kortowskiej.
Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, duet tworzący Kwiat Jabłoni, mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 roku szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast „Mogło być nic” zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży. Cztery miesiące później również pokryło się platyną.

Rozpoznawalność zespołowi przyniósł między innymi singiel „Dziś późno pójdę spać”. Muzyka młodego zespołu wymyka się sztampowym etykietkom. Artyści eksperymentują, czerpiąc inspiracje zarówno z żywiołu muzyki folkowej, jak i rockowej czy elektronicznej.

Za sukcesem zespołu stoi nie tylko oryginalne brzmienie, ale i doskonałe obycie sceniczne młodych artystów. Wielokrotnie udowodnili, że potrafią oczarować odbiorców nie tylko podczas kameralnego występu, ale i na plenerowych koncertach.

Fot. materiały prasowe

Kortowiada odbędzie się 1-4 czerwca. Na głównej scenie zagra 15 artystów. Wśród ogłoszonych dotąd gwiazd są: Kaśka Sochacka, Baranovski, Happysad i Vito Bambino. Informację o kolejnych muzykach, którzy wystąpią podczas olsztyńskich juwenaliów.

Sprzedaż biletów na 61. edycję Kortowiady rozpocznie się 22 lutego. Karnety dla studentów i pracowników UWM będą dostępne w niższych cenach.

źródło: Biuro Prasowe Kortowiady