CBA: trzy osoby zatrzymane ws. b. posła na sejm RP

2022-02-07 08:26:23(ost. akt: 2022-02-07 08:29:47)
CBA

CBA

Autor zdjęcia: PAP

Sprawa dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej przez J. w latach 2016-18, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za łapówki.
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby w śledztwie dotyczącym korupcji, w którym pod koniec stycznia zatrzymano b. posła Grzegorza J. - dowiedziała się PAP. Przedsiębiorców z branży budowlanej, węglowej i metalurgicznej CBA zatrzymało na Śląsku.

Funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w zamian za doprowadzenie do zawarcia umów z przedsiębiorstwem państwowym na wykonanie prac remontowo-budowlanych mieli w 2016 roku złożyć obietnicę uzyskania korzyści majątkowych między innymi b. posłowi - powiedział PAP wydział komunikacji społecznej Biura.

Zatrzymani zostali przewiezieni do nadzorującego śledztwo CBA lubelskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej. Dział Prasowy PK przekazał, że zatrzymanym mężczyznom ogłoszono zarzuty o charakterze korupcyjnym. "Michał G., Jarosław J. i Karol S. usłyszeli zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej dyrektorowi państwowego przedsiębiorstwa produkcyjnego z siedzibą w Raciborzu w zamian za przychylne decyzje w przedmiocie realizacji i kontynuowania prac remontowo–budowlanych" - podała PK.

"Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczeń majątkowych w kwotach po 40 tys. złotych" - dodała Prokuratura Krajowa.

Sprawa dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej przez J. w latach 2016-18, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za łapówki.(PAP)