Aktywny weekend prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach

2022-02-06 19:36:42(ost. akt: 2022-02-06 19:49:03)
Andrzej Duda i przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping.

Andrzej Duda i przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping.

Autor zdjęcia: fot. MSZ ChRL

Andrzej Duda rozmawiał z przewodniczącym CHRL Xi Jinpingiem, oraz z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem, a także prezydentami m.in. Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu.
Prezydent Polski Andrzej Duda spotkał się w niedzielę w Pekinie z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem - poinformowała prezydencka kancelaria.


Wyjazd do Pekinu dla prezydenta Andrzeja Dudy to okazja do rozmów w sprawie bezpieczeństwa Ukrainy. W sobotę Andrzej Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem, a także prezydentami m.in. Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu. Prezydent razem z szefami innych delegacji wziął też udział w bankiecie wydawanym przez przewodniczącego ChRL i jego małżonkę.

W poniedziałek z kolei, prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w Brukseli, gdzie spotka się m.in z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen i przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem. We wtorek, już w Berlinie odbędzie trójstronne spotkanie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. To ostatnie odbędzie się w ramach Trójkąta Weimarskiego.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stary dziad #3090643 6 lut 2022 21:21

  Słyszałem, że nasz cudny prezydent podpisał duży kontrakt na towar pierwszej potrzeby - długopisy z Chin.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Never #3090620 6 lut 2022 19:56

   Nasz Prezydent po prostu NASZ! cały świat go podziwia i szanuje nie jakiegoś producenta win tuska... ja w tvp zawsze słyszę o winie tuska

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)