Kto jest bardziej dziki: ludzie czy zwierzęta?

2022-02-06 09:42:30(ost. akt: 2022-02-07 14:43:18)

Autor zdjęcia: .

Dziki żyły w naszym mieście od dawna. I na szczęście jeszcze są. Bo nie chodzi o to, żeby wszystkie usunąć z Olsztyna, ale żeby ich liczba była akceptowalna
— Czy mamy dużo dzików w Olsztynie? Moim zdaniem nie. Jeśli już się pojawiają, to są to pojedyncze przypadki. Ta sama rodzina dzików może być widziana w różnych miejscach. Jeśli ludzie je fotografują i potem dzielą się zdjęciami w mediach społecznościowych, to rzeczywiście może wyglądać, że w Olsztynie przybywa dzików. Ale tak nie jest. Kiedyś mieliśmy z nimi problem, teraz jest spokojnie — tak we wrześniu ubiegłego roku mówił Mieczysław Wójcik, szef miejskiego wydziału zarządzania kryzysowego.
— Nie ma powodów do niepokoju. Dziki żyły w naszym mieście od dawna. I na szczęście jeszcze są. Bo nie chodzi o to, żeby wszystkie usunąć z Olsztyna, ale żeby ich liczba była akceptowalna. ... Mamy trzy mobilne odłownie, które w tej chwili nie są używane, bo nie ma takiej potrzeby. Jeżeli sytuacja się zmieni, będą wykorzystywane- powiedział w wywiadzie udzielonym Gazecie Olsztyńskiej.

Minęło kilka miesięcy i...problem powrócił.
Jak informuje portal olsztyn.com Ratusz chce usypiać dziki
- Podpisaliśmy umowę z powiatowym inspektoratem weterynarii odnośnie rozwiązania tego problemu. Porozumienie zakłada uśpienie 30 tych zwierząt – powiedział w rozmowie z „Wyborczą Olsztyn” prezydent Olsztyn Piotr Grzymowicz.

Skąd się biorą dziki w Olsztynie ?(i innych miastach w Polsce)


Główną przyczyną jest działalność człowieka: rozwój miast powoduje, że wkraczamy na tereny zajmowane przez zwierzęta ,a zła gospodarka odpadami sprawia, że zwierzęta w mieście czują się jak na wczasach All inclusive(dosłownie oznacza „wszystko wliczone w cenę” i tradycyjnie gwarantuje trzy główne posiłki dziennie - śniadania, obiady i kolacje możliwość korzystania w wyznaczonych godzinach i bez ograniczeń z ciepłych i zimnych napojów, lokalnych napojów alkoholowych i przekąsek między posiłkami.)
I tu uwaga, zła gospodarka odpadami to nie tylko niezabezpieczone pojemniki na odpadki, ale również ;dzikie wysypiska" czy postsowiecka tradycja(kto był w Rosji na wielkich blokowiskach wie o czym mowa) usuwania śmieci i odpadków bezpośrednio przez okna na trawniki.
W tym miejscu nasuwa się pytanie-czy to na pewno dziki powinniśmy w pierwszej kolejności wypędzić z miasta?

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stary dziad #3090635 6 lut 2022 21:16

  Dziki są fajne, ładnie ryją a ja za nimi chodze i zbieram różne fajne rzeczy. Ostatnio dyche z kopernikiem znalazłem, wcześniej piątkę z rybalkiem, albo jakieś kapsle. Zawsze coś do domu jest.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. frost #3090605 6 lut 2022 17:24

  'Dziki żyły w naszym mieście do dawna.... powtórzone zdanie dwa razy. A nie powinno być : od dawna? Ja tam lubię dziki, zwłaszcza mięsko.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Never #3090599 6 lut 2022 15:14

   dziki żyjące w mieście nie są jadalne

   odpowiedz na ten komentarz