GKS Wikielec grał sparing z rezerwami Miedzi Legnica, dwa gole Jankowskiego [zdjęcia]

2022-02-03 16:18:06(ost. akt: 2022-02-03 16:37:07)

Autor zdjęcia: B. Hamanowicz / miedzlegnica.eu

Przebywający od soboty w górach piłkarze III-ligowego GKS-u Wikielec rozegrali dzisiaj (czwartek 3 lutego) kolejny sparing. Drużyna trenera Piotra Zajączkowskiego pokonała w Legnicy rezerwy miejscowej Miedzi.
Miedź II Legnica — GKS Wikielec 0:3 (0:1)
0:1, 0:2 — Jankowski (10, 53 k), 0:3 — Żarejko (70)

MIEDŹ II (pierwsza połowa): Madaliński — Jablonka, Bartczak, Rajnisz, Wysiński, Żarkowski, Frankline, Omuru, Fraska, Kwolek, Emanuel,
(druga połowa): Kapica — Basta, Pisula, Rozmus, Kokociński, Trawiński, Siedlecki, Kowalski, Matuszak, Kwartnik, Madej,

GKS: zawodnik testowany — Żarejko, Rytelewski, Kacperek, Sz. Jajkowski, M. Jajkowski, Otręba, Jankowski, Suchocki, zawodnik testowany, zawodnik testowany
Rezerwa: Janiszek, Żukowski, Górski, Jońca, zawodnik testowany x4

źródło składów: Akademia Miedzi Legnica

Już przy okazji publikacji wczorajszego artykułu o prawdopodobnym transferze Łukasza Świętego z GKS-u do Sokoła Ostróda (II liga) pisaliśmy o tym, że coroczną tradycją jest, że klub z Wikielca korzysta z partnerstwa gminy Mysłakowice (woj. dolnośląskie, powiat karkonoski) i gminy Iława i w zimę wyjeżdża na górski obóz treningowy.

Zimowe obozy w górach kojarzą się przede wszystkim z tzw. ładowaniem akumulatorów, co dla piłkarzy oznacza ni mnie ni więcej, jak ostrą harówkę. Same treningi to jednak nie wszystko, bo w trakcie wyprawy do Łomnicy zespół występujący w III lidze rozgrywa także test-mecze.

We wtorek (1 lutego) GKS pokonał w sparingu Karkonosze Jelenia Góra 4:2 (3:0), gole dla zespołu trenera Piotra Zajączkowskiego zdobyli (w kolejności): Mateusz Jajkowski, zawodnik testowany, Michał Jankowski oraz Kacper Żarejko. Dzisiaj natomiast drużyna z Wikielca mierzyła się z Miedzią II Legnica. Pierwsza drużyna Miedzi jest liderem Fortuna I ligi, a rezerwy grają w III lidze.

— Podczas, gdy w naszym województwie warmińsko-mazurskim mamy mróz i śnieg, to tutaj, w górach, sparingi rozgrywamy w bardzo dobrych warunkach, przy temperaturze wynoszącej około 10 stopni Celsjusza — mówi Piotr Zajączkowski, który chwali dzisiejszych sparingowych rywali.
— Miedź sprowadza do swojej akademii bardzo fajną, zdolną młodzież. Druga drużyna gra w identycznym systemie, jak pierwsza — zauważa szkoleniowiec w rozmowie z nami.

To jednak goście z dalekiego Wikielca byli w Legnicy górą. Choć to tylko sparing to jednak test-mecz zawsze lepiej wygrać, niż przegrać. GKS pokonał rywala po dwóch golach Michała Jankowskiego (wykończenie akcji po stałym fragmencie gry oraz skutecznie wykonany rzut karny) oraz Kacpra Żarejki (także po stałym fragmencie gry).

Jutro ostatni dzień górskiego obozu, po piątkowym sparingu z występującą w Centralnej Lidze Juniorów U-18 drużyną Śląska Wrocław "GieKSa" uda się w drogę powrotną, do Iławy i Wikielca.