Jest porozumienie w sprawie kopalni Turów

2022-02-03 13:36:44(ost. akt: 2022-02-03 13:47:24)

Autor zdjęcia: Kancelaria Premiera

Porozumienie z Czechami w sprawie kopalni Turów zostało osiągnięte — poinformował premier Mateusz Morawiecki. — Mam nadzieję, że dziś lub jutro Republika Czeska wycofa swoją skargę w sprawie kopalni z Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.
Premier Mateusz Morawiecki i premier Czech Petr Fiala podpisali umowę między Rządem RP a Rządem Republiki Czeskiej o współpracy w zakresie odnoszenia się do skutków na terytorium Republiki Czeskiej wynikających z eksploatacji kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów"— przekazała KPRM na Twitterze.


— Dzisiaj otwieramy nowy rozdział z optymizmem patrząc w przyszłość. Tego potrzebujemy jako sąsiedzi i państwa znajdujące się na wschodniej flance NATO i UE, bo czarne chmury gromadzą się nad bezpieczeństwem naszych sąsiadów od strony wschodniej — dodał na Twiterze premier Mateusz Morawiecki.Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. frost #3090482 4 lut 2022 15:45

  Wymiana myśli z nickiem Paul Mark jest bezsensowna. To wielogłowa hydra, smok o 12 - stu głowach. Wracając do meritum. Z Czechami zawsze mieliśmy problemy. Po II Wojnie o włos byliśmy od poważnego konfliktu granicznego, Czesi rościli także pretensje do do Kotliny Jeleniogórskiej, Konflikt zażegnała dopiero interwencja Stalina. Wprawdzie Polska olała czeskie pretensje dotyczące Turowa a mogliśmy to załatwić tanio na szczeblu samorządów, teraz PiS ogłasza pyrrusowe zwycięstwo. Jednak jak wojna to wojna. Czesi dotychczas nie załatwili sprawy kilkuset hektarów spornego terytorium . Niech oddają natychmiast! Dlaczego rząd nie podejmuje stanowczych działań! Podobno czeskie inwestycje kopalniane stwarzają zagrożenie dla polskiego pogranicza, jak twierdzi minister Moskwa? Skarżyć do TSUE! Wet za wet! Na co czekacie pisowskie niedojdy?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Stary dziad #3090408 4 lut 2022 10:37

  Czesi chcieli od nas 30 mln, teraz Morawiecki się zobowiązał, że zapłacimy 45 mln. To też spisek koalicji sodomitów z Niemcami i lewakami, kremlowsko-esbecki kłamco? Dodatkowo kary nikt nam nie anuluje. Oczywiście nie zapłacimy tej kary, ale Unia potrąci jej równowartość z należnych nam środków. To też jest sukces sukces Pedale Marksie? No, dalej wytłumacz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. Stary dziad #3090372 4 lut 2022 08:11

  Do ruskiego kryptogeja poniżej. Naprawdę uważasz się za katolika pisząc to co napisałeś poniżej?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 4. Paul Mark . #3090354 3 lut 2022 20:16

  Do przygłupa i złodzieja mego nicka! To ile zapłaciliśmy lewicowy pedrylu? Np i te podwyżki paliwa żywności energii bo przecież Turów wyłączyć trzeba.Mo i głupi niemcy i wycieczki po benzynę.A Morawiecki miał guzik ruda kanalia z wermachtu tylko okradała i podwyższała podatki wiek emerytalny i niszczyła materialnie rodziny wielodzietne i seniorów.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-12) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Stary dziad #3090352 3 lut 2022 19:04

   Piękny sukces polskiego rządu, który nie dał się zastraszyć totalsom z lewicy i niemieckim sługusom. Zapłacimy Czechom o ok. 50% więcej niż chcieli na początku od nas. Plus kara. Takie sukcesy pokazują że wstaliśmy z kolan i nas stać. Brawo, czekam na kolejne - przewiduję że odbijemy kresy i w efekcie powstanie nowa granica z Rosją - na Wiśle.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (12)