Od dziś zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w Olsztynie

2022-02-01 11:25:22(ost. akt: 2022-02-01 12:20:47)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wraz z początkiem lutego w życie wchodzą ważne zmiany dla mieszkańców Olsztyna. Od dziś (1 lutego) niektóre z autobusów będą kursować inaczej.
Najważniejsza zmiana będzie dotyczyć funkcjonowania dwóch linii wyjeżdżających poza granice miasta. Trasy linii 108 i 112 od wtorku zostaną wydłużone do krańcówki "Dworzec Główny"

Autobusy na tych liniach po wjeździe do miasta nie będą skręcać z ul. Jagiellońskiej w ul. Poprzeczną, tylko pojadą trasą: ul. Jagiellońska – ul. Limanowskiego – ul. Partyzantów – "Dworzec Główny'.

Od teraz autobusy będą zatrzymywać się na nowej trasie na przystankach: Wrocławska, Szewczenki, Limanowskiego i na przystankach krańcowych Dworzec Główny. Przystanki Cmentarz Poprzeczna na ul. Cichej oraz Reymonta na ul. Reymonta przestają być obsługiwane przez te linie.

Zostaje również ograniczone kursowanie linii 131. W dni robocze nie będzie realizowany kurs o godzinie 13:18 oraz w soboty nie będzie realizowany kurs o godzinie 13:17 na trasie Dworzec Główny - Indykpol (autobusy jadące na trasie Panasa - Indykpol odjeżdżają bez zmian z przystanku Dworzec Główny).

źródło: UM/ ZDZiT