2022-01-30 19:21:42(ost. akt: 2022-01-30 19:57:39)

SIATKÓWKA\\\ W 18. kolejce PlusLigi olsztynianie po pięciosetowym boju pokonali GKS Katowice
* Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice 3:2 (24, -26, -16, 17, 12)
INDYKPOL AZS: Firlej (2 punkty), Andringa (9), Averill (10), Poręba (9), DeFalco (25), Butryn (20), Gruszczyński (libero) oraz Król, Siwczyk, Jakubiszak, Bakiri (2) i Ciunajtis (libero)
MVP: Jan Firlej

Przed meczem olsztyński klub poinformował, że nowym siatkarzem Indykpolu AZS został 22-letni albański przyjmujący Redi Bakiri. Jego pierwszym zawodowym klubem był Elbasani Volejboll (2014-15), natomiast przez kolejne cztery sezony bronił barw Partizani Tirana, a w sezonie 2018/19 został MVP ligi albańskiej. W kolejnych latach Bakiri reprezentował francuski Nice VB (2019/20), turecki Milas Belediye Spor (2020/21), a obecny sezon rozpoczął w czarnogórskim klubie OK Budva, z którym brał udział w kwalifikacjach Ligi Mistrzów i Pucharu CEV.
Trochę niespodziewanie Albańczyk pojawił się na boisku już w niedzielnym meczu z Katowicami, a konkretnie w trzecim secie, w którym olsztynianie momentami grali wprost beznadziejnie. No i Bakiri zdobył nawet dwa punkty, ale resztę meczu obejrzał już z kwadratu dla rezerwowych, bo na boisko powrócił Andringa.
O ile pierwszy set mógł paść łupem gości, którzy wygrywali już 22:20, o tyle drugi powinien zakończyć się zwycięstwem olsztynian, bo prowadzili 23:21. Niestety, w końcówce zagrywka Quirogi sprawiła Indykpolowi AZS sporo kłopotów, w efekcie katowiczanie doprowadzili do remisu.
Niepowodzenie wyraźnie zdołowało olsztynian, którzy w trzeciej partii o mało swego trenera nie nauczyli... latać. Javier Weber po kolejnych fatalnych zagraniach swoich podopiecznych momentami przypominał argentyńskiego wściekłego byka, jednak na boisku wciąż było słabo lub wręcz beznadziejnie.
Niespodziewanie od tego momentu kibice obejrzeli film pod tytułem „Indykpol AZS - reaktywacja”, w efekcie olsztynianie najpierw doprowadzili do remisu, po czym bez większych kłopotów poradzili sobie w tie-breaku. Zdobyli zatem dwa punkty, czyli nieźle, szkoda tylko tego drugiego seta, bo wtedy mogliby zgarnąć całą pulę.
* Inne wyniki 18. kolejki: LUK Lublin - Projekt Warszawa 3:0 (23, 24, 12), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Skra Bełchatów przełożony, Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (24, 23, -20, 19), Stal Nysa - Trefl Gdańsk 0:3 (-23, -23, -22), Cerrad Czarni Radom - Ślepsk Suwałki 0:3 (-20, -24, -16), Cuprum Lubin - Aluron Warta Zawiercie 2:3 (-20, -21, 22, 24, -11).