Już jutro WOŚP zagra na olsztyńskiej starówce! [PROGRAM]

2022-01-29 14:42:36(ost. akt: 2022-01-29 13:48:05)

Autor zdjęcia: WOŚP Olsztyn

Już jutro wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy zapewniają, że olsztyńska starówka zmieni się w najbardziej pozytywne miejsce w całym mieście a na scenę wyjdą m.in Czarek Kuczyński, Romantycy Lekkich Obyczajów czy zespól Enej!
Już jutro okrągły 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice Olsztyna wyjdzie jutro 350 wolontariuszek i wolontariuszy, którzy z uwagi na sytuację epidemiologiczną w Polsce będą wyposażeni w maseczki. Wszystkie zaplanowane atrakcje będą odbywały się z uwzględnieniem zasad reżimu sanitarne.

Hasłem tegorocznego 30. finału WOŚP jest "Przejrzyj na oczy". Pieniądze zebrane podczas imprezy będą przekazane na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnozowania i ratowania wzroku najmłodszych.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie zostanie oficjalnie otwarty jutro o 14:30. Wszystkie główne uroczystości będą odbywać się na starówce, jednak nie zabraknie atrakcji również poza ścisłym centrum miasta. Licytacje będą odbywać się średnio co 40 minut, a pierwsza z nich zacznie się o 15:10.

Jedną z największych atrakcji finałów WOŚP są bez wątpienia koncerty. Tych w Olsztynie również nie zabraknie. Jutro na olsztyńskiej starówce wystąpią: Pull The Wire (16:40), Czarek Kuczyński (17:25), Romantycy Lekkich Obyczajów (18:10) i Enej (19:05).

Finał odbędzie się równo o godz. 20. Dziesięć minut przed jego rozpoczęciem organizatorzy podsumują dzień i przygotują się do światełka.

— Siema! Serdecznie was zapraszam na 30, jubileuszowy finał Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie. Naszą wielką gwiazdą jest olsztyński zespół Enej. To właśnie między innymi oni będą nam dodawać energii, żeby grać do końca świata i jeden dzień dłużej —mówi przewodnicząca sztabu w Olsztynie, posłanka Monika Falej w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską".

Posłanka Falej zapewnia, że z ich strony wszystko jest dopięte na ostatni guzik i czekają tylko na wielki finał WOŚP. Przygotowania przebiegły bez większych utrudnień, a wszystkie formalności i sprawy organizacyjne zostały załatwione już tydzień przed finałem.

W 2021 roku w Olsztynie zebrano nieco ponad 359 tys. zł. Z uwagi na ówczesną sytuację pandemiczną, wolontariusze WOŚP musieli zmagać się z licznymi ograniczeniami.

Karol Grosz

Przygotowaliśmy dla was specjalną galerię z zeszłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie. Przeżyjcie to jeszcze raz!


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stary dziad #3089677 29 sty 2022 21:17

    Po namyśle stwierdzam, że to jednak zwyczajni ludzie będą zbierać środki na dofinansowanie służby zdrowia, która ledwo zipie, ponieważ mimo obietnic obecnie rządzącej partii od 7 lat, służba zdrowia jest dramatycznie niedoinwestowana. Z co do tych parad o których pisałem to dziwię się, że mimo rządów prawicy ciągle trwają te parady. Przez nie nie mogę wyjść z domu bo jak tylko widzę tych młodych mężczyzn to mam silny wzwód. Ciągle muszę kupować nowe spodnie bo mi się w kroku przecierają. Na pohybel!

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Paul Mark . #3089664 29 sty 2022 18:59

    Pederaści z lewakami będą wysyłać dzieci pod kościoły by żebrać na parady tęczowych odmieńców???

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz