Ruszył kolejny punkt wymazowy Drive Thru w Olsztynie

2022-01-28 16:44:06(ost. akt: 2022-01-28 16:07:11)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do tej pory jedynym punktem wymazowym Drive Thru w Olsztynie był ten zlokalizowany na parkingu przed Auchan. Od dzisiaj test na obecność COVID-19 możemy zrobić również w Kortowie.
Kolejki przed punktem wymazowym zlokalizowanym na parkingu przed Auchan stawały się coraz dłuższe. Odpowiedzią na wydłużający się czas oczekiwania jest przywrócenie do działania punktu Drive Thru w Kortowie.

Punkt wymazowy będą obsługiwać żołnierze 45 batalionu lekkiej piechoty, którzy przeszli specjalistyczne szkolenie w zakresie pobierania wymazów. punktu na Kortowie mogą korzystać wszyscy przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10 do 14, którzy posiadają wskazanie do badania na obecność wirusa SARS Cov 2 wystawione przez lekarza rodzinnego, szpital lub stacje sanitarno- epidemiologiczną.

— Efektem funkcjonowania punktu dla zmotoryzowanych na Kortowie to ponad 8 tys. pobranych do tej pory próbek do badania. Łącznie od początku pandemii żołnierze 45blp z Olsztyna pobrali ponad 60 tys. wymazów. Blisko 220 tys. pobranych próbek to wysiłek żołnierzy 4W-MBOT. Wsparcie w tym obszarze jest znacznym odciążeniem placówek medycznych w naszym regionie. Poza wymazami żołnierze naszej brygady zabezpieczają administracje, logistykę oraz punkty szczepień w całym województwie — mówi ppłk Łukasz Buczkowski, dowódca 45blp.

Jak udało nam się ustalić, punkt pobrań wymazów w Kortowie nie cieszy się największą popularnością. Pojechaliśmy na miejsce około godz. 13, w rozmowie z żołnierzami usługującymi punkt dowiedzieliśmy się, że przez pierwszy dzień otwarcia punktu, wykonali jedynie około 20 wymazów.

Być może jest to związane z przesunięciem daty uruchomienia punktu. Na początku tygodnia do publicznej wiadomości została podana informacja, że punkt zostanie otwarty w sobotę.

Karol Grosz

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dorota #3089580 28 sty 2022 20:46

  Covid srovid. Zakeczupowami chorują częściej niż mądrzy ludzie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Stary dziad #3089574 28 sty 2022 20:16

   Janusz oddaj mi dyche co pożyczyłeś na wino!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Janusz Lipiński #3089561 28 sty 2022 20:04

    Bezmyślne bydło maseczkowe ustawia się w kolejce po testy które nawet u coca coli czy kiwi wykrywają covid. Wszyscy pójdą na kwarantannę nie będzie komu pracować. A potem zdziwienie dlaczego ceny tak szybują do góry. Trzeba być idiotą aby nadal wierzyć w tą całą pandemie ściemę

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz