Droższe bilety parkingowe w Olsztynie

2022-01-27 18:51:24(ost. akt: 2022-01-27 18:26:58)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Radni na wczorajszej Sesji Rady Miasta przyjęli nowy taryfikator opłat za parking w Olsztynie. Od teraz za pół godziny parkingu w centrum zapłacimy ponad 2 złote. Ceny abonamentów jednak nie wzrastają.
Wraz z podwyżkami biletów komunikacji miejskiej, radni Olsztyna podnieśli również opłaty za parkowanie. Do tej pory za pół godziny parkowania w strefie czerwonej trzeba było zapłacić 2 zł a za kolejną godzinę 3,90.

— Koszty życia rosną w galopującym tempie — mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz — Każdy z nas odczuwa podwyżki stawek za energię elektryczną, gaz, paliwo oraz szalejącą inflacja. To oraz wprowadzane zmiany w systemie podatkowym i rosnące płace minimalne oznaczają nie tylko drożejące powszechne towary i usługi, ale także koszty działalności wykonywanej przez komunalne jednostki na rzecz mieszkańców.

Od 1 kwietnia 2022 roku według uchwały przyjętej przez Radę Miasta w Olsztynie za pół godziny przyjdzie nam zapłacić 2,30 zł, natomiast za każdą kolejną 4,50 zł.

Opłaty za parkowanie w strefie zielonej też się zmienią, zamiast 1,20 zł i 2,50 zł jak do tej pory, zapłacimy 1,50 zł i 3 zł. Bez zmian natomiast zostają opłaty za abonamenty.

— Nowa wysokość opłat wynika ze wzrostu zasadniczego wynagrodzenia minimalnego, które podnosi się z każdym rokiem — przyznaje dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, Marcin Szwarc — To oznacza, że koszty utrzymania strefy także rosną.

Karol Grosz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ols #3089557 28 sty 2022 18:18

    Roczny abonament mieszkańca to 50 zł od lat. Czy wobec rosnących kosztów utrzymania SPP przynosi jakiekolwiek zyski?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Jirko #3089541 28 sty 2022 16:55

    Zabierają miejsca parkingowe stawiając klomby, słupki i inne blokady. Podnoszą ceny za parkowanie. Dbają bardzo o nasze zdrowie. Będziemy chodzić i biegać do pracy, bo ceny za bilety MPK też podnoszą, choć w innych miastach znosi się opłatę za bilety. Szkoda, że zabrali rowery miejskie, ale co tam - są hulajnogi. To wszystko dla naszego zdrowia, drodzy mieszkańcy Olsztyna. Brawo radni!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz