Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia: Wybór nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczących

2022-01-27 14:20:21(ost. akt: 2022-01-27 14:24:47)
Robert Biedroń kampania

Robert Biedroń kampania

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia (FEMM) wybrała Roberta Biedronia (S&D, PL) na przewodniczącego na drugą połowę kadencji.
Robert Biedroń (S&D, PL) został wybrany na stanowisko przewodniczącego przez aklamację podczas pierwszego posiedzenia w roku 2022, które odbyło się we wtorek. Wiceprzewodniczącymi zostali Eugenia Rodríguez Palop, Sylwia Spurek, Elissavet Vozemberg-Vrionidi oraz Radka Maxová.

Poprzednia przewodnicząca, Evelyn Regner (S&D, AT), została wybrana na wiceprzewodniczącą Parlamentu w dniu 18 stycznia 2022 r.

Po wyborze Robert Biedroń powiedział: ''Przede wszystkim chcę podziękować Evelyn za to, że była wspaniałą przewodniczącą i inspiracją dla mnie i dla wielu z nas. Przewodniczącą, która pokazała nam, jak być liderem. Pragnę Państwa zapewnić, że chcę kontynuować wspaniałą pracę wykonaną przez Evelyn i utrzymać tę komisję jako wspaniałą przestrzeń dialogu i współpracy między różnymi grupami politycznymi. Moimi głównymi priorytetami będą: zajęcie się kwestią przemocy wobec kobiet, pomoc w zlikwidowaniu różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn, ratyfikacja konwencji stambulskiej oraz praca nad odblokowaniem dyrektywy w sprawie kobiet w zarządach. Na zakończenie chciałabym przypomnieć słowa byłej sekretarz stanu USA Madeleine Albright: "W piekle jest specjalne miejsce dla kobiet, które nie pomagają innym kobietom". Ja dodałabym: jest też specjalne miejsce w piekle dla mężczyzn, którzy nie wspierają tej walki!"

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. CREDIT #3091983 15 lut 2022 23:10

    Czy potrzebujesz szybkiej pożyczki długoterminowej lub krótkoterminowej ze stosunkowo niskim oprocentowaniem, nawet 2%. Oferujemy pożyczkę biznesową, pożyczkę osobistą, pożyczkę mieszkaniową, pożyczkę samochodową, pożyczkę studencką, pożyczkę konsolidacyjną itp. Napisz do nas: creditosantajusta@gmail.com LUB +1 (659) 210-0433 (aplikacja Call/Whats) Finansowanie majsterkowania Finanse wynalazcy Finanse samochodowe Konsolidacja zadłużenia Linia kredytowa Drugi kredyt hipoteczny Finanse biznesu Osobiste finanse Finanse międzynarodowe

    odpowiedz na ten komentarz