WOŚP w Olsztynie zagra nie tylko w niedzielę

2022-01-25 20:07:38(ost. akt: 2022-01-25 17:03:51)
Członkowie sztabu organizowanego przez Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”

Członkowie sztabu organizowanego przez Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”

Autor zdjęcia: Związek Stowarzyszeń “Razem w Olsztynie”

Najmłodszy ma cztery miesiące, a najstarszy — gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od samego początku. Bez wolontariuszy to wydarzenie nie byłoby możliwe. O przygotowaniach do finału rozmawiamy z Ewą Stanczewską z olsztyńskiego sztabu WOŚP.
— Już w niedzielę 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czy już wszystko jest dopięte na ostatni guzik?

— Dopinamy wszystkie sprawy, załatwiamy ostatnie zgody. Zależy nam, żeby było bezpiecznie i zgodnie z reżimem sanitarnym. Dbamy o odpowiednie przygotowanie sceny: będzie dobrze oświetlona i nagłośniona. Każdy szczegół jest ważny. Zależy nam, żeby muzycy i wolontariusze mieli gdzie się ogrzać. Współpracujemy m.in. z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie, która ma dla nas otwarte drzwi: można będzie tam zjeść, przebrać się.

— Program finału zapowiada się imponująco!

— Tak, mamy wiele imprez. Zagrają m.in.: Czyści jak Łza, Romantycy Lekkich Obyczajów i zespół Enej. Ma przyjechać do nas zespół z okolic Warszaw: Pull The Wire. Imprezę poprowadzi Mariusz Korpoliński, będący także członkiem zespołu Joy Forest, który również wystąpi na scenie. Przy scenie staromiejskiej będą imprezy towarzyszące m.in. Golden Retrievery Dzieciom Starówka, Bieg Policz się z Cukrzycą w parku Podzamcze, quady-motocykle z możliwością przejażdżki po starówce. Gra z nami Olsztyński Teatr Lalek, który w niedzielę o g. 17 organizuje koncert piosenek ze spektakli. W hotelu Pirat będzie można skorzystać z suchej sauny i bali kąpielowej. Grają z nami morsy Unieszewo, do zabawy włączają się także centra handlowe: Aura oraz Galeria Warmińska, a także Uniwersytet Warmińsko- Mazurski. W Aurze będzie dużo się działo: warsztaty, malowanie buziek itd. Z kolei w Galerii Warmińskiej obejrzymy wystawy i wysłuchamy koncertów. Całą imprezę zakończymy światełkiem do nieba: bezpiecznym i ekologicznym. Bardzo wspiera nas Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

— Żeby zorganizować takie wydarzenie, potrzeba wielu ludzi. Bez nich to wszystko nie byłoby możliwe.

— Tak! Nasz sztab organizowany przez Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie” zasila ok. 350 wolontariuszy i wolontariuszek. To jest ich święto. Oni najbardziej angażują się, kwestują. Najmłodszy z nich ma... cztery miesiące, a najstarszy, pan Janek, gra z Orkiestrą od pierwszego finału.

Ewa Stanczewska w sztabie WOŚP zajmuje się artystyczną stroną wydarzenia
Fot. Paweł Trojak
Ewa Stanczewska w sztabie WOŚP zajmuje się artystyczną stroną wydarzenia

— A pani?

— Do sztabu trafiłam podczas 27 finału i już zostałam. Natomiast ze szkołą gitarową Studio Gitary goostaw.com od 2013 roku pojawialiśmy się na scenie.

— Finał zostanie zorganizowany w czasie pandemii. Ludzie się nie boją?

— Rok temu było zupełnie inaczej: bez sceny, bez imprez w galerii. Graliśmy wirtualnie. W tym roku widzimy o wiele większe zainteresowanie wolontariuszy czy darczyńców. Fanty można także przekazać w różny sposób. Jest także zainteresowanie olsztyńskich knajpek, które będą karmiły wolontariuszy. Dbać o nasze bezpieczeństwo będzie Agencja Ochrony Mienia Grom. To dla nas wielkie wsparcie. Pojawi się także pokojowy patrol złożony z wolontariuszy, którzy będą łagodzić wszelkie napięcia i konflikty. Dowodzić nim będzie Mateusz Karbowski.

— Mimo wszystko nadal mamy pandemię. Wiele osób przebywa na kwarantannach bądź w izolacji. W jaki sposób można się włączyć w granie z Orkiestrą bez wychodzenia z domu?

— Zachęcam do śledzenia naszego fanpage'u na Facebooku WOŚP Olsztyn. Media społecznościowe odgrywają olbrzymią rolę. Można brać udział w licytacjach albo zasilać wirtualne skarbonki.

— Na co zostaną przeznaczone pieniądze uzbierane podczas tegorocznego finału?

— W tym roku zbieramy na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnozowania i ratowania wzroku najmłodszych. Hasłem 30. finału WOŚP jest „Przejrzyj na oczy”

— W ubiegłym roku zebraliśmy w Olsztynie zebrano ponad 359 tys. zł. Czy wierzy pani, że uda się przebić tę kwotę?

— Wierzę! Jak najbardziej! Zapraszamy do zabawy, do kwestowania i do otwarcia serc.

Aleksandra TchórzewskaKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. magda #3089181 26 sty 2022 10:13

  PRZYKŁAD: Potrzebuję 1000 zł na lek, rodzina zbiera 999zł, sąsiad daje mi 1 zł i robi to z mega pompą! Na osiedlu wrzawa! Sąsiad dał 1 zł!! Sąsiad to właśnie taki Owsiak.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. magda #3089178 26 sty 2022 10:12

   Co miesiąc zostajemy oskubani w podatkach, gdyby Owsiak chciał zebrać pule którą my wszyscy przeznaczamy z budżetu na NFZ to musiałby grać 3 razy w ciągu dnia przez okrągły rok! Fajnie że coś takiego jest robione ale nie gloryfikujmy człowieka który robi biznes na Fundacji. PRZYKŁAD: Potrzebuję 1000 zł na lek, rodzina zbiera 999zł, sąsiad daje mi 1 zł i robi to z mega pompą! Na osiedlu wrzawa! Sąsiad dał 1 zł!! Sąsiad to właśnie taki Owsiak. Są hejty na Fundację Rydzyka, są hejty na Fundację Owsiaka, na Caritas i na TVN Nie jesteś sam, dlatego są hejty bo każda fundacja działa na tej samej zasadzie, WOŚP i Caritas to to samo. Tyle że WOŚP jest lansowane przez lewicę i świat celebrycki, jest po prostu modny a Caritas to prawaki i kościół.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. Dorota #3089107 25 sty 2022 20:26

    Nigdy nie dawałam i w tym roku też nie dam ani złotówki na ten show. Wystarczy że NFZ mnie okrada co miesiąc i nic w zamian nie dostaję od kilkunastu lat.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-15) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)