Nowa metoda oszustów "na kronawirusa"

2022-01-22 14:27:46(ost. akt: 2022-01-22 13:03:44)

Autor zdjęcia: Pixabay

Oszuści znaleźli nową metodę na wyłudzanie pieniędzy. Historię o wnuczku, który potrzebuje pomocy "wzbogacili" o wątek dotyczący covid-19. Na czym polega oszustwo "na koronawirusa"?
Oszuści kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze metodą „na wnuczka”. Jednak tym razem wykorzystują obecną sytuację pandemiczną. Naciągacze dzwonią głównie do starszych osób podając się za członka rodziny np. wnuczka, który zachorował na covid-19. Krewny rzekomo jest w bardzo złym stanie i potrzebuje pomocy.

Po chwili do rozmowy wkracza "lekarz", który potwierdza tę sytuację wskazując na pilną potrzebę wdrożenia terapii ratującej życie. W trakcie dalszej rozmowy okazuje się, że leczenie wiąże się z koniecznością poniesienia sporych nakładów finansowych.
Złodzieje chcąc wymusić szybką reakcję wywierają słowną presję na starszych osobach. By osiągnąć swój cel potrafią płakać do słuchawki czy wręcz krzyczeć na rozmówcę, który nie chce przekazać im pieniędzy.

Policja przypomina, że żaden pacjent chory na covid-19 nie musi płacić za swoje leczenie. Zarówno diagnostyka, pobyt w szpitalu jak i podawane leki są darmowe.

Jeśli dzwoni do nas osoba która próbuje wmówić nam, iż musimy zapłacić za leczenie najbliższych powinniśmy jak najszybciej przerwać połączenie i zadzwonić pod numer 112, by poinformować o próbie oszustwa policję.

źródło: policja.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Paul Mark #3088738 22 sty 2022 18:26

  Do mnie też przyszli i próbowali nabrać tępe lewaki. Powiedzieli że podobno w okolicy grasuje gwałciciel mężczyzn, a ja im mówię że spoko mnie nie zgwałci bo mam ciasny odbyt. I zdjąłem spodnie i się wypiąłem żeby sami zobaczyli. No i we trzech próbowali ale tylko do połowy im właził penisy w mój odbyt, taki ciasny mam. He he nie dałem się nabrać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Paul Mark #3088721 22 sty 2022 14:45

  Dzwonią po pieniądze na wnuczka policjanta covida pomysłów sporo,Dużo też kochasiów internetowych z tej wielkiej miłości inteligentne kobiety w wieku trolejbusowym przesyłają pieniądze w ramach przyszłych doznań.I właśnie ci super rozgarnięci to wyborcy PO PSL SLD,wierzący w drugą Japonię czy dobre intencje powyższej bandy totalnych oszustów politycznych a rzeczywiście oszustów tożsamych jak na wstępie

  odpowiedz na ten komentarz

 3. j. #3088717 22 sty 2022 14:36

  Po co dzwonić na 112 ? Miałem próbę oszustwa, szybko rozszyfrowałem delikwenta , rozłączyłem się i zadzwoniłem pod 112. I co mi powiedziano? Proszę pana, do przestępstwa nie doszło i tutaj policja nie ma co szukać. Próbowałem tłumaczyć że kogoś innego mogą nabrać, że prewencja itp ale nic! Oni zgłoszenia nie przyjmą i koniec!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz