"Lenin" wyleciał w powietrze

2022-01-20 07:48:45(ost. akt: 2022-01-20 08:03:23)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zaczęli od bójki pod pubem "Joker" na Kołobrzeskiej w Olsztynie. Skończyli na strzelaniu do siebie i podkładaniu ładunków wybuchowych. Najbardziej spektakularnym przejawem warmińsko-mazurskiej wojny było gangów było wysadzenie jadącego po ulicy Krasickiego jednego z gangsterów
Najpierw był film „Jak pokochałam gangstera”, który okazał się hitem Netfliksa. Obejrzało go sporo ponad milion widzów. Maciej Kawulski opowiada w nim dzieje "Nikosia", jednej z najbarwniejszych postaci polskiego półświatka końca ubiegłego wieku, którego ktoś zastrzelił w 1998 roku. Kilka dni temu głośno stało się o gali MMA–VIP, którą chciał zorganizować najpierw w Kielcach a potem w Pruszkowie Marcin Najman. Ich patronem miał być emerytowany gangster Andrzej Z., "Słowik".
To wzbudziło zainteresowanie czasami, kiedy Polską rządziły gangi. Olsztyn leżał trochę na boku zainteresowania głównych polskich gangów czyli Wołomina i Pruszkowa, choć warto pamiętać, że podwarszawscy gangsterzy kupili lub "przejęli" sporo ziemi nad Wielkimi Jeziorami.
Tak było też w Olsztynie, gdzie przez lata o wpływy walczyły dwie grupy. Najbardziej spektakularnym przejawem tej wojny było wysadzenie jadącego po ulicy Krasickiego jednego z gangsterów.
Od tego zaczynamy nasz cykl, w którym wracamy do tamtych wydarzeń. Pierwszy odcinek w dzisiejszej Gazecie Olsztyńskiej (20.01.2022). W piątek: Jak pod Olsztynem zginął Gorbaczow.

Igor Hrywna


Gazeta Olsztyńska bez wychodzenia z domu: Jest TUTAJKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. OMG #3088484 20 sty 2022 19:56

    Emerytowany autor chyba nie zna dzisiejszych realiów. Słowik emeryt? Koń by się uśmiał...

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz