Sprawca kradzieży puszki WOŚP został zatrzymany

2022-01-19 09:22:47(ost. akt: 2022-01-19 09:59:38)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Dzień po kradzieży puszki stacjonarnej WOŚP z jednego z kętrzyńskich sklepów sprawca został zatrzymany przez kętrzyńskich policjantów. Pieniędzy niestety nie udało się odzyskać.
Przypomnijmy. Do kradzieży doszło 17 stycznia ok. godz. 16.00. Puszka stacjonarna Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stała w jednym ze sklepów przy ul. Wojska Polskiego. Podejrzanego o ten czyn młodego mężczyznę zarejestrował jednak monitoring. Na nagraniu widać, jak wynosi puszkę i chowa ją do torby.

Zdjęcia z monitoringu szybko obiegły media społecznościowe. 18 stycznia przed południem właściciel sklepu złożył zawiadomienie w Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie. - W trakcie przyjmowania zawiadomienia oficer dyżurny otrzymał telefon od naszego policjanta będącego w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz zauważył mężczyznę, którego wizerunek widział w mediach społecznościowych, w jednym ze sklepów przy ul. Obrońców Westerplatte. Dyżurny wysłał tam natychmiast patrol, który zatrzymał podejrzanego - mówi asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy KPP Kętrzyn.

Sprawcą okazał się być 27-letni mieszkaniec Kętrzyna. - Przyznał się do kradzieży. Tłumaczył się, że był pijany i nie wie dlaczego ukradł tę puszkę - informuje asp. Piaścik. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze - będzie musiał odpracować 40 godzin na cele społeczne.

Pieniędzy niestety nie udało się odzyskać. - Sprawca tłumaczył, że puszkę wyrzucił, a z jej wnętrza wybrał 12 złotych. Pan, który nam zgłaszał kradzież szacował, że mogło się tam znajdować ok. 100 złotych - dodaje rzeczniczka kętrzyńskich policjantów.

27-latek jest dobrze znany kętrzyńskim policjantom.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3088372 20 sty 2022 04:12

    Nie dam ani złotówki! Już z 15 lat nie daje. Wystarczy że NFZ mnie okrada i nic w zamian nie dostaję.... Do roboty darmozjady.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz