Jerzy Szmit o wniosku do prokuratury w sprawie prezydenta Olsztyna: "Niech pokaże dowody albo powinien ponieść konsekwencje"

2022-01-17 09:00:01(ost. akt: 2023-02-20 21:30:01)

Autor zdjęcia: Ratusz w Olszynie, 2019 rok / autor: wPolityce.pl

wPolityce.pl: Złożył pan zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa polegającego na zniesławieniu członków legalnych organizacji społecznych uczestniczących w organizacji Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada 2021 przez Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza lub niedopełnienie przez niego obowiązków funkcjonariusza publicznego. To dziwne zestawienie w takim dokumencie. O co chodzi?
JERZY SZMIT, szef olsztyńskiego regionu Prawa i Sprawiedliwości: Prezydent Olsztyna stał się w ostatnich latach lokalnym liderem fanatycznej, totalnej opozycji. A jednocześnie za jego rządów finanse Olsztyna są w katastrofalnym stanie, mimo, że dochody miasta stale rosną i są na dobrym poziomie na mieszkańca. Doszło do tego, że miasta wojewódzkiego nie stać na remont boiska sportowego, wybudowanie żłobka, renowację bezcennych zabytków. Pracownicy samorządowych żądają podniesienia fatalnie niskich zarobków. Grzymowicza przestał interesować los mieszkańców, a całą energie poświęca na absurdalna walkę z rządem.

W czasie ostatniego posiedzenia Rady Miasta Olsztyna oskarżył rząd, że „wyprowadził z budżetu państwa 300 mld zł”, a w zamian za to wspiera neofaszystowskie organizacje, między innymi takie - jakie organizują Marsz Niepodległości. Jeżeli ma na to dowody to powinien je przedstawić. A jeżeli takich dowodów nie ma - to powinien ponieść konsekwencje rzucania oszczerczych oskarżeń w przestrzeni publicznej.


Jerzy Szmit / autor: wPolityce.pl
Jerzy Szmit / autor: wPolityce.pl

Czy sądzi pan, że Grzymowicz nie wie, że organizacje faszystowskie są Polsce zakazane. A może to stara metoda lewicy, sięgająca korzeniami stalinizmu. Każdy kto nie jest z nami zostaje zredukowany do „faszysty”?

Grzymowicz karierę zaczynał w PZPR, więc być może wyssał te metody z politycznym mlekiem matki-partii. W Olsztynie stoi pomnik na chwałę armii sowieckiej ozdobiony symbolami komunistycznymi, popularnie zwany szubienicami. Do tej pory Grzymowicz chroni go i konserwuje.

Fot. Piotr Grzymowicz / autor: http://bip.olsztyn.eu

Jakiego efektu pan się spodziewa? Czy prokuratura podejmie sprawę?

Polska powinna być krajem, w którym ludzie rzucający bezpodstawne ciężkie oskarżenia ponoszą za to konsekwencje. Jeżeli stanie się inaczej, to będę uważał, że jutro mogę powiedzieć, że Grzymowicz wyprowadza setki milinów z budżetu miasta, okrada mieszkańców i jest komunistycznym zbrodniarzem na miarę Stalina i Pol Pota z Korei Północnej.

A jak pan odniesie się do zarzutu, że rząd miał pieniądze na transformacje energetyczną, ale wydał je na inne cele. Czy to nie próba odwrócenia uwagi od odpowiedzialności Tuska i jego Europejskiej Partii Ludowej za szaleństwo klimatyczne, które będzie oznaczało zubożenie Polaków?

Oczywiście, że ma Pan racje. Polska i cała Europa ponosi i będzie ponosić drastycznie bolesne konsekwencje wynikające z polityki przyjętej w Brukseli przez Tuska i jego polityczne stronnictwo. Natomiast jeżeli chodzi o prawidłowość wykorzystania środków na transformację energetyczną, to cały proces jest nadzorowany przez instytucje unijne. A one nie zgłaszają dotychczas zastrzeżeń.

rozm. m.k.

Artykuł ukazał się na portalu wpolityce.pl

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Paul Mark . #3088101 17 sty 2022 14:57

  O proteście w obronie dzieci cisza? Bolszewicki publikator nie znalazł czasu? Niszczenie tego miasta to oczywista domena PO i PSL .W tym przypadku co jest wyjątkowo podłe i nikczemne zabrano się za bezbronne i niepełnosprawne dzieci licząc że się nie obronią .Działalność sitwy PO PSL ich wysokie podwyżki i likwidacja możliwości rozwoju edukacji i rehabilitacji tych dzieci to czyn haniebny i nie etyczny.Zapamiętajcie czyny tych amoralnych i bezwzględnych za to pazernych łotrów.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-12) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. grand #3088071 17 sty 2022 11:26

   Szmit większego nieudacznika niż ty w całym pisie nie ma. Chcesz zaistnieć i przykryć haniebną politykę pisowską . Nadchodzi kres waszych katastrofalnych dla kraju rządów, rekordy śmierci z powodu covid a rząd boi się płaskoziemców i nie reaguje w obawie o procenty . Wasz koniec jest rychły -ławy w sądach będa przepełnione.

   Ocena komentarza: warty uwagi (27) odpowiedz na ten komentarz

  2. Olsztyniak_cd #3088068 17 sty 2022 11:18

   Kiedy w końcu się skończy ta mowa nienawiści. I u polityków i u komentujących. Wkrótce zapomnimy co znaczy słowo "życzliwość"

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  3. Stary dziad #3088059 17 sty 2022 10:09

   Przyganiał kocioł garnkowi. Grzymowicz należał do PZPR (zgadzam się, że to fatalnie o nim świadczy), ale ilu jest byłych PZPRowców w PiS (np. słynny prokurator Piotrowicz) i to Szmitowi nie przeszkadza? Sam Szmit należał do UPR i Unii Wolności, co zgodnie z jego obecną wykładnią powinno go dyskwalifikować. Zaś zarzuty o wspieranie neofaszystów to majstersztyk manipulacji - to nie Grzymowicz wspiera fundację Bąkiewicza, jednego z organizatorów Marszu Niepodległości tylko rząd - 3 mln złotych.

   Ocena komentarza: warty uwagi (47) odpowiedz na ten komentarz

  4. Paul Mark . #3088056 17 sty 2022 10:02

   W instytucjach jak ratusz olsztyński i urząd marszałkowski istnieje ukryty wydział propagandy PO PSL wzorem soku z buraka w Inowrocławiu.Zajmuje się przekłamywaniem opinii na forach i pozytywnym opiniowaniem olsztyńskiej patologii urzędniczej.Pogrobowcy PZPR którzy zniszczyli faktycznie to biedne i zadłużone bez jakichkolwiek perspektyw to miasto.Prowadzą nadal wojnę z pro Polskim rządem jak też mieszkańcami.Pomawianie o wierutne bzdury neonazizm faszyzm i tym podobne oceny to przejaw odjazdu tych niekompetentnych pazernych i łupiących obywateli na duże pieniądze .Odwołanie tej bandy leży w żywotnym interesie mieszkańców Olsztyna.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-21) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (8)