Starosta kętrzyński otrzymał groźby śmierci

2022-01-15 13:21:56(ost. akt: 2022-01-16 12:50:12)
Michał Kochanowski

Michał Kochanowski

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski otrzymał maila, w którym aż pięciokrotnie nadawca grozi mu śmiercią. Policja szuka sprawcy.
- Na służbową skrzynkę dostałem maila od przeciwników "segregacji sanitarnej". Ktoś hoduje takie postawy. Bez względu na wszystko #SzczepimySię - poinformował w mediach społecznościowych Michał Kochanowski, starosta kętrzyński.

W wiadomości nie brakuje wulgaryzmów. Można przeczytać m.in.: "Zamorduję cię, bo znęcasz się nad ludźmi za brak maseczki. Zmuszasz ludzi do noszenia tej szmaty na ryju. Zamorduję cię, bo zmuszasz dzieci do przyjęcia śmiercionki. Nie ma zgody na podawanie dzieciom eksperymentalnej terapii genowej. Zatem oczekuj godziny śmierci swojej".


Sprawą zajmuje już się policja. Treść maila została przesłana do policyjnego Wydziału Walki z Cyberprzestepczością.

Wcześniej podobnego maila otrzymał burmistrz Lubawy Maciej Radtke.

Przypomnijmy, że również Monice Falej, posłance Lewicy z Elbląga grożono śmiercią. Odebrała telefon i w słuchawce usłyszała męski głos grożący jej utratą zdrowia oraz śmiercią. Niedługo po tym wydarzeniu na Messengerze odebrała podobną wiadomość. Sprawę zgłosiła na policję. Policja namierzyła sprawców, ale żaden nie został do tej pory ukarany.