Niemcy: Koniec tolerancji dla osób, które protestują przeciwko pandemii

2022-01-11 11:04:26(ost. akt: 2022-01-12 17:05:47)
Minsiter Marco Buschmann

Minsiter Marco Buschmann

Autor zdjęcia: FDP NRW/ tweeter

Marco Buschmann, minister sprawiedliwości w Niemczech zapowiedział, że nie będzie dłużej tolerować ulicznych demonstracji przeciwników obostrzeń związanych z pandemią. Jego zdaniem takie wystąpienia to akty bezprawia.
Minister Buschmann zapowiedział, że nie będzie więcej tolerować wystąpień koronasceptyków. Niemiecki polityk zwrócił uwagę na fakt, że na demonstracjach regularnie łamane jest obowiązujące prawo, a ich uczestnicy dopuszczają się brutalnych ataków i aktów wandalizmu.

— Przemoc wobec policjantów czy dziennikarzy jest czymś, czego jako państwo prawa nie możemy akceptować w żadnych okolicznościach - powiedział Buschmann gazetom Funke Medienguppe — Jeśli istnieją wymogi prawne takie jak noszenie maseczek lub zachowanie bezpiecznej odległości, muszą one być oczywiście przestrzegane — zauważył.

Minister odradza chodzić na demonstracje. Jego zdaniem uczestnicy manipulują faktami, są agresywni i chcą wykorzystać wystąpienia do własnych celów.

Jest to odpowiedź na wielotysięczne manifestacje przeciwników rządowej polityki w sprawie pandemii. Największa miała miejsce w Hamburgu, gdzie na ulice miasta wyszło prawie 14 tys. osób. Mniejsze demonstracje odbywały się również w innych niemieckich miastach, m.in. w Frankfurcie nam Menem, Fryburgu czy Magdeburgu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jaaa #3087579 12 sty 2022 20:03

    Tylko w Polsce boją się tych pieniaczy antyszczepionkowych ,wyłapywać, pacyfikować ,karać! Jak taka banda może rządzić społeczeństwem i narzucać swoje chore poglądy a rząd boi się cokolwiek zrobić dla normalnych ludzi !

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz