Jak stworzyć idealne CV?

2022-01-10 10:58:18 (ost. akt: 2022-01-12 11:51:29)   Artykuł sponsorowany
Nie od dziś wiadomo, że dobre CV jest przepustką do wymarzonej pracy. Dzięki życiorysowi o przejrzystej strukturze i prostej formie rekruter będzie w stanie szybko odnaleźć najważniejsze dla niego informacje. Dokument dopracowany zarówno pod względem treści, jak i grafiki, na pewno pozytywnie wpłynie na odbiór Twojej kandydatury.
Jak stworzyć idealne CV? Wbrew pozorom nie musisz być profesjonalnym grafikiem, aby Twój życiorys wyglądał nieskazitelnie. Wystarczy, że skorzystasz z portalu CVhero.com, dobierając odpowiedni dla siebie szablon CV. Kilka minut i po krzyku – Twój życiorys będzie gotowy. Nie wiesz, jaki design wybrać dla swojego podania o pracę? Podpowiedzi znajdziesz poniżej.


Minimalizm zawsze w modzie

To, jaki szablon CV będzie dla Ciebie najlepszy, ściśle wiąże się z zawodem, który wykonujesz. Są jednak takie projekty, które można uznać za uniwersalne. Będą się do nich zaliczały wszelkie szablony CV w formie tabelarycznej, o prostej strukturze, raczej z minimalnymi akcentami kolorystycznymi (lub w formie całkowicie czarno-białej). Sprawdzą się one zarówno dla pracownika biurowego, jak i dla pracownika fizycznego. Dzięki swojemu minimalistycznemu designowi na pierwszy plan wysuną się doświadczenia oraz umiejętności kandydata. Proste szablony CV bardzo dobrze wypadają w zawodach, które skupiają się na zestawie konkretnych kwalifikacji oraz wymagań (urzędnik, księgowy, cieśla, kierowca ciężarówki). Wybierając szablon CV w wersji minimalistycznej niejako ułatwiasz sobie pracę. Pamiętaj jednak, że taki wybór ma też jeden minus – wszelkie niedociągnięcia w treści, braki w kwalifikacjach czy luki w zatrudnieniu będą widoczne jak na dłoni.


Nowoczesny szablon CV

Lubisz ikonki i grafiki? Ten szablon CV będzie dla Ciebie. Nowoczesne wzory CV posiadają zwykle kolor przewodni o stonowanej barwie np. granatowy, ciemnozielony czy grafitowy. Dodatkowo sam podział strony dokumentu nie ma raczej formy tabeli, lecz składa się z konkretnych sekcji jak np. dane kontaktowe, doświadczenie, umiejętności, języki, zainteresowania itd. Pojawiają się też elementy graficzne, zwykle przy danych osobowych (np. symbol telefonu czy maila) lub przy kwalifikacjach (np. słupek pokazujący znajomość danego języka obcego). Nowoczesny szablon CV dobrze sprawdzi się osobom, które aplikują do dużych korporacji, zwłaszcza takich, które związane są z nowymi technologiami. Oprócz tego będzie ciekawym urozmaiceniem i może przyciągnąć uwagę w zawodach takich jak np. pracownik biurowy czy pracownik naukowy.


Kreatywność ponad wszystko

Ostatnia grupa szablonów CV jest przeznaczona głównie dla osób, które swoją kreatywność i pomysłowość chcą (a nawet powinny) pokazać już w momencie aplikacji o pracę. Szablon CV zwany artystycznym lub kreatywnym będzie w kolorach niestandardowych (np. zgaszony pomarańcz, turkus, róż), ale absolutnie niepstrokatych. Odważnie, ale z zachowaniem dobrego smaku. Kreatywny szablon CV może zawierać elementy graficzne, może też pokusić się o nieco więcej miejsca na zdjęcie kandydata. Jeśli już o zdjęciu mowa, dobrym pomysłem może być także przemycenie w swojej fotografii w CV, koloru przewodniego z szablonu. Taki artystyczny wzór życiorysu, jak sama nazwa wskazuje, idealnie sprawdzi się w zawodach niestandardowych np. dla grafików, muzyków czy fotografów. Szczególnie tym ostatnim polecamy też skorzystać z unikalnej funkcji portalu CVhero.com, jaką jest możliwość utworzenia dedykowanej „strony tytułowej” dla całego podania o pracę.
Szablon CV ma ogromny wpływ na to, jak zostanie odebrana Twoja kandydatura. Nieuporządkowany dokument, zawierający nieczytelną czcionkę lub zbyt dużo kolorów może sprawić, że nie otrzymasz zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Nie pozwól na to. Zajrzyj na CVhero.com, a przekonasz się, że stworzenie CV może być szybkie, łatwe i przyjemne.


Bez ukrytych kosztów

Co to oznacza? Wykupując 30 dni dostępu do konta w ofercie Premium, płacisz tylko raz. W przeciwieństwie do wielu innych portali CVhero nie ma opcji abonamentu. Nie musisz zrezygnować z subskrypcji, ponieważ CVhero nie przedłuża jej automatycznie. Istnieje Oczywiście możliwość przedłużenia dostępu do konta Premium w dowolnym czasie o kolejne 30 dni. TY decydujesz, kiedy chcesz tego dokonać. Koszt oferty Premium to 29,90 zł (30 dni) czyli około 1 zł za szablon. Za przedłużenie konta premium płacisz tylko połowę.

Życzymy powodzenia w poszukiwaniu pracy!