Mieszkańcy Bartoszyc zastanawiają się, jak przejść suchą stopą przez tunel?

2022-01-05 20:03:28(ost. akt: 2022-01-08 12:00:04)
Tak wygląda tunel przy byłym dworcu kolejowym

Tak wygląda tunel przy byłym dworcu kolejowym

Autor zdjęcia: internauta

Kilkukrotnie już poruszaliśmy temat tunelu przy były bartoszyckim dworcu. Pomimo ukończonego remontu budynku, tunel nadal budzi kontrowersje wśród mieszkańców.
Sprawa ogrzewania byłego budynku dworca oraz tunelu były pierwszymi tematami, którymi zajmował się nowy zespół "Gońca Bartoszyckiego". Teraz serial pn. bartoszycki tunel ma kolejny odcinek.

11 lutego pisaliśmy o sprawie zamknięcia tunelu, który był przejściem dla rodziców z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. Do sprawy powróciliśmy 18 lutego, przedstawiając odpowiedź otrzymaną z Urzędu Miasta w Bartoszycach.

Kontynuując temat 12 lutego 2021 w wydaniu papierowym "Gońca Bartoszyckiego" opublikowaliśmy stanowisko PKP w sprawie tunelu. Zapytaliśmy o to, na kim spoczywa obowiązek zabezpieczenia tunelu i torów oraz czy na torach odbywa się ruch pociągów. Zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformował nas, że na torach nadal jest prowadzony ruch towarowy i transporty wojskowe, i kolej zabezpieczyła wyjścia na perony.

— Przejście podziemne na stacji Bartoszyce umożliwia komunikację w mieście na drugą stronę torów — poinformował Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. — Ze względu na prowadzony wyłącznie ruch towarowy i transporty wojskowe przez stację, wyjścia na perony zostały zabezpieczone. Zgodnie z porozumieniem z 2007 roku Urząd Miasta w Bartoszycach zobowiązał się do utrzymania przejścia, które ma służyć potrzebom mieszkańców.

Zgodnie z otrzymaną z PKP informacją, Urząd Miasta w Bartoszycach zobowiązał się do utrzymania przejścia, które ma służyć potrzebom mieszkańców. Oznacza to również odpowiedzialność za stan tunelu. Czy zdaniem naszych Czytelników rozwiązano problem? Przez tunel można przejść, ale... oddajmy głos internaucie.
Tak wygląda bartoszycki tunel po deszczu. Teraz pytanie: jak mieszkańcy, uczniowie, interesanci MOPS maja przejść na drugą stronę, gdzie torowisko zablokowane?

Macie swoje zdjęcia? Pomysły na pokonanie tunelu? Czekamy na komentarze.
dar

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Henryk Zapolnik #3087113 6 sty 2022 23:14

    Woda, która pojawiła się w tunelu kolejowym, nie jest to wybicie z kanalizacji itp. To jest woda ze stopionego śniegu, który leżał na schodach wejściowych na peron nr.2. Wystarczy miotłami i szuflami zgarnąć do ujścia kanalizacyjnego znajdującego się przy schodach wejściowych od . ul. Kajki. " Torowisko zablokowane". Fachowym językiem nazywa się to odstawienie wagonów węglarek oczekujących na kasację i do naprawy głównej. Wagony zabrano ze stacji , na których odbywa się normalny ruch pociągów i są przeszkodą. A takie wagony, są wyłączone z ilostanu rozporządzającego , odstawia się na stacje posiadające tory niewykorzystane. Ostatni eszelon odjechał i powrócił do st. Bartoszyce około trzy lata temu i to był z jednostki wojskowej z Lidzbarka Warmińskiego. Tory kolejowe nie są miejscem do spacerowania i przechodzenia. Tunel musi bezwzględnie czysty, należycie oświetlony i bezpieczeństwo. Śmiem twierdzić, że odstawione wagony będą nam " towarzyszyć" przez najbliższe lata. Z jednej strony to i dobrze, bo skutecznie przysłoniły straszne, okropne wiaty tunelowe, które straszyły z daleka.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Stefan Fiedorowicz #3087085 6 sty 2022 19:40

      Tymczasowym, powtarzam, tymczasowym rozwiązaniem byłoby ułożenie ścieżki z palet.

      Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)