Najlepsze szczotki do włosów. Jak czyścić szczotki do włosów?

2022-01-05 00:41:17(ost. akt: 2022-01-05 00:41:46)   Artykuł sponsorowany
Profesjonalne szczotki do włosów
Szczotka do włosów stanowi nieodzowne akcesorium, którego używamy na co dzień i które można znaleźć w każdej kobiecej toaletce. Ich rodzajów jest wiele. Bez względu na to czy jesteś posiadaczką bujnych loków czy krótkiej czuprynki, wybór odpowiedniej szczotki do włosów musi być przemyślany dostosowany do ich indywidualnych potrzeb. Szczotka z plastikowymi końcami, okrągła a może z włosia dzika? Należy wiedzieć, że rodzaj tworzywa, z którego jest wykonana szczotka będzie wpływał na kondycję pasm. Każdy rodzaj szczotki będzie zatem posiadał odmienne zastosowanie.
Wybierając szczotkę, która ma ułatwić układanie włosów warto postawić na model w kształcie walca, który pozwoli nie tylko na ich układanie i stylizowanie ale też na modelowanie i unoszenie ich u nasady. Włosom długim dedykowane są szczotki eliptyczne i grube, z kolei szczotki plastikowe i z włosia dzika przeznaczone są do rozczesywania pasm.Szczotki fryzjerskie do układania włosów
Uniwersalność szczotek fryzjerskich do stylizacji fryzur pozwala na użytkowanie ich zarówno w salonie fryzjerskim jak i w zaciszu własnego domu. Tego typu szczotki nie tylko łatwo rozczesują włosy ale także dbają o ich kondycję. Najbardziej popularnymi i polecanymi markami szczotek do włosów są: Fox, Sagemann, BaByliss Pro, Hercules, Olivia Garden. Powyższe modele charakteryzują się bezpieczeństwem, którego każda z nas oczekuje podczas szczotkowania swoich włosów. Szczotki dedykowane salonom fryzjerskim a także dla użytku domowego będą dbać o kondycję włosów, nie niszczą ich struktury, przeciwdziałają elektryzowaniu. Przed zakupem konkretnego modelu musimy wiedzieć na jakim typie włosów szczotka będzie używana oraz jakie jest jej typowe przeznaczenie - czy dedykowana jest rozczesywaniu czy modelowaniu włosów.
Podstawową zaletą szczotek do włosów, która w głównej mierze determinuje wybór odpowiedniego modelu jest fakt, że są one powszechnie stosowane w renomowanych salonach fryzjerskich. A przecież każda z nas marzy o fryzurze prosto z salonu. Teraz taki efekt można uzyskać we własnym domu. Aby efekt był jak najbardziej zbliżony oprócz stosowania profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów należy także zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej szczotki. To co wyróżnia profesjonalne szczotki na tle innych produktów to ergonomiczne uchwyty, dzięki którym używanie szczotki jest niezwykle wygodne. Gumowa rękojeść pozwala na stabilną kontrolę szczotki. Ponadto profesjonalne narzędzie w postaci szczotki wyposażone jest także w specjalne powłoki, które uniemożliwiają elektryzowanie się włosów.

Szczotki do pielęgnacji włosów. Jaką szczotkę do włosów wybrać?
Popularni producenci szczotek tacy jak Olivia Garden, Fox, BaByliss, Hercules oraz Sagemann udostępniają szeroką gamę produktów do stylizacji włosów, dzięki której każda z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie. Ogromną popularnością cieszą się szczotki z naturalnym włosiem, które wyróżnia się wysoką delikatnością. Jak nietrudno się domyślić czesanie włosów tego typu szczotką będzie niezwykle przyjemnym doznaniem. Na polskim rynku dostępnych jest wiele modeli szczotek w różnym rozmiarze, kształcie i przeznaczeniu. Duże, płaskie i prostokątne doskonale sprawdzą się podczas stylizacji z wykorzystaniem suszarki.
Ogromny wybór akcesoriów do czesania dostępny jest w rożnych przedziałach cenowych, które nie są wygórowane. Tym sposobem narzędzia do stylizacji włosów renomowanych marek są dostępne dla wszystkich osób prywatnych do domowego użytku. Wybierając sprzęt najwyższej jakości otrzymujemy pewność, że będzie nam on służył długo i niezawodnie z gwarantując wygładzenie, rozczesanie i ułożenie pasm na najwyższym poziomie.

Jak czyścić szczotki dla Twoich włosów?
Czy wiesz ile bakterii znajduje się na Twojej szczotce do włosów? Zgodnie z badaniami naukowców z Arizony, którzy wnikliwie przebadali szczotki 30 kobiet w różnym wieku, odkryto na ich każdym cm2 ponad 500 różnych rodzajów bakterii. Na szczotkach do włosów gromadzą się nie tylko resztki produktów do stylizacji włosów takie jak pianki, lakiery i żele ale też wszelkie zanieczyszczenia, tłuszcz, martwy naskórek oraz pot, co w sumie stwarza idealne środowisko do rozwoju bakterii i grzybów. Należy podkreślić, że tego typu zanieczyszczenia mogą przyczyniać się do wielu podrażnień skóry. Nie po to myjemy i pielęgnujemy włosy, by potem podczas czesania nanosić je z powrotem na swoje pasma.
Jak czyścić szczotki do włosów? W trosce o higienę naszych włosów, musimy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie czyszczenie szczotek, które stosujemy do modelowania i rozczesywania. W zależności od rodzaju tworzywa, z którego jest wykonana szczotka, inne będzie postępowanie przy jej czyszczeniu.
• szczotki z naturalnym włosiem (np. z włosia dzika) o drewnianej rękojeści nie powinny być moczone. Aby zadbać o higienę tego typu szczotek należy na samym początku oczyścić je z włosów np. za pomocą wykałaczki, następnie zamoczyć samo włosie w wodzie z szamponem, po opłukaniu można nałożyć niewielką ilość odżywki, po czym ponownie spłukać i pozostawić do wyschnięcia włosiem do dołu.
• plastikowe szczotki do włosów należy oczyścić z włosów za pomocą wykałaczki, następnie zanurzyć w ciepłej wodzie z szamponem, następnie oczyścić za pomocą szczoteczki do zębów, a po opłukaniu pozostawić do wyschnięcia lub wysuszyć suszarką