Giżycko optymistycznym miastem roku! Atmosfera miasta została doceniona

2022-01-04 21:54:55(ost. akt: 2022-01-04 22:36:05)

Autor zdjęcia: fb/burmistrziwaszkiewicz

Giżycko - jedno z czterech miast w Polsce – zostało uznane za "Optymistyczne Miasto 2021". Tytuł i wyróżnienie przyznała Fundacja „Jestem Optymistą”, a dyplom wręczył burmistrzowi prezes Mariusz Pujszo, reżyser, scenarzysta, aktor.
Fundacja „Jestem Optymistą” już po raz szósty nagrodziła statuetkami i certyfikatami osoby i firmy, które w swoich działaniach kierują się optymistyczną postawą oraz motywują innych do działania z uśmiechem i życzliwością. Uroczysta gala odbyła się latem, ale dopiero we wtorek, 4 stycznia certyfikat Optymistycznego Miasta 2021 trafił do Giżycka.

Czym miasto nad Niegocinem określane turystyczną stolicą Polski zachwyciło kapitułę konkursową, która przyznała Giżycku tytuł optymistycznego miasta roku?

- Jak mi przekazano, nagroda jest za atmosferę miasta - radosną, słoneczną i z optymistycznym nastawieniem mieszkańców i władz.– wyjaśnia Wojciech Karol Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka. - Nie mogłem osobiście wziąć udziału w gali, więc umówiłem się, że przedstawiciele fundacja w pierwszym możliwym terminie przyjadą do Giżycka. I tak się stało.

Fot. facebook.com/burmistrzIwaszkiewicz


Wydarzenie związane z nagradzaniem optymistów w rożnych dziedzinach życia towarzyszy obchodom Światowego Dnia Optymisty przypadającego 21 sierpnia, powołanego z inicjatywy Fundacji „Jestem Optymistą”, której założycielem jest Mariusz Pujszo - aktor, scenarzysta, reżyser, dziennikarz.

- Naszym celem jest wzmacnianie kapitału społecznego poprzez promocję postaw optymistycznych, pozytywnego myślenia i radości życia, życzliwego stosunku do ludzi i otoczenia, otwartości i obywatelskiej aktywności na rzecz szeroko rozumianej „zmiany na lepsze” – informuje na portalu internetowym fundacji jej prezes Mariusz Pujszo. - Chcemy pobudzić ludzi w Polsce i na całym świecie do pozytywnego myślenia. Nadszedł czas na propagowanie pozytywnego myślenia ze szczególną koncentracją na ocenie życiowych perspektyw, osiągnięć i relacji międzyludzkich. Takie działania znacząco przyczynią się do wzrostu poziomu zadowolenia z życia wśród społeczeństwa. Zacznijmy doceniać optymizm.

Szczególne wyróżnienia otrzymały poza Giżyckiem jeszcze trzy miasta: Mogilno, Żnin, Krasnystaw, które mogą się szczycić tytułem Optymistyczne Miasto 2021. To wyjątkowe uhonorowanie miasta. Do czego zatem tytuł zobowiązuje Giżycko i jego mieszkańców?

- To bardzo sympatyczne i dowodzi tego, że pesymiści powinni na pewne sprawy spojrzeć z pewnej odległości, aby nieco zmienić optykę – dodaje burmistrz. - To także poważne zobowiązanie, aby w każdej – nawet najgorzej wyglądającej sprawie, doszukiwać się dobrych stron. To znacznie ułatwia życie, bo ono nie składa się z samych dobrych zdarzeń i miłych wieści.

Fot. facebook.com/burmistrzIwaszkiewicz

Do certyfikatu Fundacja dołączyła dekalog optymisty, a pierwsze prawo kodeksu brzmi: „Przeżywaj radość, nie oszczędzając siebie w jej okazywaniu”.
Warto skorzystać. Polecamy!
Renata Szczepanik