Podejrzana o udział w zabójstwie sprzed 14 lat trafiła za kraty. Tak zdecydował Sąd Rejonowy w Szczytnie

2022-01-03 14:02:27(ost. akt: 2022-01-03 15:42:44)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Sąd Rejonowy w Szczytnie zgodził się na tymczasowe aresztowanie Marii G. podejrzanej o udzielenie pomocy w zabójstwie z 2007 r.
Prokurator Prokuratury Rejonowej w Szczytnie skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o tymczasowe aresztowanie Marii G. Kobieta jest podejrzana o udzielenie Andrzejowi S. pomocy w zabójstwie jej męża Sławomira G. Doszło do tego 28 września 2007 r. w jednej z miejscowości w województwie mazowieckim. Kobieta jest podejrzana również o zacieranie śladów na miejscu zbrodni oraz zeznanie nieprawdy i zatajenie prawdy.

Sąd Rejonowy w Szczytnie przychylił się do wniosku prokuratora. Maria G. w została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. W ocenie sądu tymczasowe aresztowanie podejrzanej jest niezbędne dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania w tej sprawie. Obawa bezprawnego utrudniania przez Marię G. tego postępowania uzasadniona jest grożącą jej realnie surową karą pozbawienia wolności. Sąd wskazał przy tym, że podejrzana, przebywając na wolności, mogłaby próbować nakłaniać inne osoby do składania korzystnych dla niej zeznać. Sąd zwrócił również uwagę, że podejrzana nie ma stałego miejsca zamieszkania, co w kontekście grożącej jej surowej kary uzasadnia obawę jej ucieczki lub ukrycia się.

Wcześniej Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Andrzeja S. podejrzanego o zabójstwo męża Marii G.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Babcia #3086781 3 sty 2022 15:51

    Typowa polska kobieta, która chciała zmienić męża. Dużo takich gwiazd jest, tylko o tym się nie mówi tak głośno jak o bezprawnej aktywności mężczyzn....

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz