Alkohol i narkotyki

2021-12-29 14:43:12(ost. akt: 2021-12-29 14:53:56)

Autor zdjęcia: Policja Bartoszyce

2 promile alkoholu w organizmie miał 34-latek kierujący renaultem, którego zatrzymali policjanci z patrolu interwencyjnego z Giżycka. Kierowca miał też przy sobie środki odurzające. Został zatrzymany w policyjnej celi.
Do zatrzymania kierowcy renaultem doszło w poniedziałek, 27 grudnia w Giżycku. 37-letni mieszkaniec Giżycka był pod wpływem alkoholu i posiadał przy sobie marihuanę.

- Podczas kontroli mężczyzna był nerwowy i niespokojny - informuje asp. Iwona Chruścińska, oficer prasowy KPP w Giżycku. - Kiedy policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości wyszło, że ma 2 promile alkoholu. Dalsze czynności doprowadziły policjantów do ujawnienia przy kierowcy środków odurzających. Wynik testu narkotykowego wskazał, że to marihuana. 37-latek przyznał, że narkotyki należą do niego i „palił” je dzień wcześniej. Od kierowcy również została pobrana krew do badania pod kątem obecności środków odurzających w organizmie. Kierowca z pewnością odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i posiadanie środków odurzających. Dalsze czynności w sprawie wykażą, czy był również pod działaniem narkotyków. Wyjaśnienia będzie składał przed sądem.
rs