KSEF a wybór programu do fakturowania

2021-12-29 01:29:07(ost. akt: 2021-12-29 01:33:35)   Artykuł sponsorowany
Przedsiębiorco czy wiesz, że już w styczniu 2022 roku wchodzi w życie rządowy projekt o nazwie Krajowy System e-Faktur?

Już na starcie sama nazwa wprowadza przedsiębiorcę w błąd. Dlaczego?
KSeF nie jest stricte programem do wystawiania faktur a ujednoliconym systemem do przesyłania i odbierania faktur elektronicznych, czyli e-faktur. Faktury w określonym ustawą standardzie przesyła się drogą KSeF bezpośrednio do wpiętego w chmurę rządową systemu księgowego odbiorcy.

KSEF nie jest systemem do wystawiania faktur
Przeczytaj o KSeF ….


Głównym celem utworzenia platformy jest:
● raportowanie online zdarzeń gospodarczych,
● integracja systemów księgowych podatników,
● obniżenie kosztów administracyjnych przedsiębiorstw.
W ramach utworzonego konta platforma umożliwia też wystawienie i wysłanie prostej e-faktury.


Obrazek w tresci


Biorąc pod uwagę fakt, że prędzej czy później będziemy zmuszeni do korzystania z rządowej platformy, już dzisiaj powinniśmy wybrać odpowiedni system fakturująco księgowy - szczególnie, że KSeF ma również swoje zalety.

Co daje przedsiębiorcy szybkie wejście w KSeF

System elektronicznego fakturowania wdrożyło już wiele państw starej Europy oraz naszego regionu. Statystyki wskazują że wdrożenie przyczyniło się do poprawienia przepływów dokumentacji, podniesienia poziomu rozliczeń pomiędzy podmiotami, jak i znacznego obniżenia kosztów funkcjonowania księgowości w firmach, pod warunkiem wyboru dobrego oprogramowania.

Jakie oprogramowanie do fakturowania wybrać?

- takie, które pozwoli nam wystawić e-fakturę według wzoru Ministerstwa Finansów, czyli elektroniczną fakturę ustrukturyzowaną,
- takie, które nie tylko wystawia, ale również odbiera e-Faktury z KSeF, oraz jest zintegrowane z systemami księgowymi, -czyli posiada funkcję automatyzacji procesów księgowych
- takie, które gwarantuje nam stałą zgodność z obowiązującym prawem- szczególnie ważne gdy zmiany w przepisach wprowadzane są codziennie.

Przykładem doskonałego rozwiązania na naszym rynku jest platforma online wFirma.pl Od 15 lat dostarcza oprogramowanie dla MŚP zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości.

Oprogramowanie do wystawiania faktur jest częścią większego systemu służącego do zarządzania sprzedażą, prowadzenia księgowości, a także kadr i płac. System ERP dla przedsiębiorców jak i biur rachunkowych łączy ich pracę online. Dzięki temu znacznie obniża nakład pracy jednych oraz drugich. Poprawia również komunikację, a także dostarcza informacje o firmie 24/7- a to wszystko on-line.