Sprzedawali towar, którego nie mieli. Wyłudzili pieniądze od ośmiu osób. Przyjrzy im się sąd w Olsztynie

2021-12-28 12:05:02(ost. akt: 2021-12-28 12:21:49)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mieszkańcowi Olsztyna i jego 20-letniej partnerce podejrzanym o oszustwa internetowe. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą olsztyńskiej komendy otrzymali zgłoszenie o oszustwie internetowym. Pokrzywdzona zrobiła zakupy na portalu społecznościowym, ale po przelaniu pieniędzy kontakt ze sprzedawcą się urwał. Pokrzywdzona nie otrzymała zamówionego towaru.

Policjanci zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W toku przeprowadzonych czynności ustalili, że za to przestępstwo odpowiedzialny jest 19-letni mieszkaniec Olsztyna i jego 20-letnia partnerka. Dalsze działania w tej sprawie doprowadziły policjantów do innych pokrzywdzonych oszukanych przez przestępczą parę. Łącznie oszukanych zostało 8 osób na kwotę blisko 1500 złotych.

Podejrzani działali na jednym z portali społecznościowych. Oferowali sprzedaż różnych przedmiotów: pasków, torebek, zegarków, a nawet karnetów na festiwale. Po otrzymaniu pieniędzy za kupiony towar kontakt ze sprzedającymi się urywał, a kupujący nigdy nie dostali swojego zamówienia.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19-latkowi i jego 20-letniej partnerce zarzutów. Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów. Jak się okazało, 19-latek był już wcześniej karany za oszustwo.

Za popełnione przestępstwa młodzi mieszkańcy Olsztyna odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.