Już jutro sesja budżetowa Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego

2021-12-27 16:13:48(ost. akt: 2021-12-27 15:24:25)
Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin podczas zeszłorocznej sesji budżetowej

Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin podczas zeszłorocznej sesji budżetowej

Autor zdjęcia: archiwum

Radni Olsztyna już uchwalili budżet miasta na rok 2022 roku. Teraz przed podobnym zadaniem staną radni Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. We wtorek 28 grudnia będą uchwalać budżet województwa na przyszły rok.
W parze z projektem budżetu na przyszły rok idzie głosowanie wieloletniej prognozy finansowej województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2022-2039. Radni wojewódzcy poruszą jutro również różne kwestie związane z finansami województwa oraz inwestycjami. Będą to m.in. sprawozdania z realizacji programów, jak np. program opieki nad zabytkami województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2020-2023.

Radni będą również głosować nad udzielania celowych dofinansowań w 2022 roku na prowadzenie powiatowych bibliotek publicznych pedagogicznych i Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej w Lidzbarku Warmińskim. Zajmą się też dofinansowaniem budowy dróg publicznych i dojazdowych w okolicach lotniska Szymany. Odrębnym punktem poddanym pod głosowanie będzie przyjęcie uchwały w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawy maku i konopi włóknistych oraz rejestrowania tych upraw w 2022 roku w województiw warmińsko-mazurskim.

Najważniejszym punktem jutrzejszej sesji sejmiku będzie przyjęcie przyszłorocznego budżetu.

— Rozmowy o tym, jaki to będzie budżet oraz jaki finalnie będzie miał kształt, będziemy toczyć jutro — mówi Bernadeta Hordejuk , przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko Mazurskiego w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską" — Jutro mogą jeszcze wpłynąć dodatkowe wnioski i poprawki, więc myślę, że jeszcze jest za wcześnie, żeby cokolwiek stwierdzać — podsumowuje przewodnicząca Hordejuk.

Karol Grosz