Nowa "szesnastka" musi być

2021-12-27 07:43:20(ost. akt: 2021-12-27 07:51:17)
Na otwierania szampana jest jeszcze za wcześnie, ale nigdy nie byliśmy tak blisko tego, by połączyć dobrą drogą Olsztyn z Ełkiem. Teraz czekamy na decyzję środowiskową, a potem na rozpoczęcie prac. I wtedy przyjdzie czas na strzelanie korkami.
Według planów droga od Mrągowa do Ełku miałaby być budowana w latach 2026-2028. To także od nas zależy czy tak się stanie. To dlatego Gazeta Olsztyńska prowadzi kampanie społeczną "Nowa szesnastka musi być". Chcemy by nasz głos za "szesnastką", głos mieszkańców tej ziemi był słyszalny. Nie tylko w Olsztynie i Ełku czy Warszawie, ale także w Brukseli i Strasburgu.
Dlatego wyruszyliśmy w symboliczną podróż z Ełku do Olsztyna. O opinie dotyczące przebudowy "szesnastki" pytaliśmy polityków i samorządowców z powiatów ełckiego, piskiego i mrągowskiego. Poza jednym, wszystkie głosy były na "tak". Teraz to pytanie w dzisiejszej (27.12.2021) Gazecie Olsztyńskiej zadajemy tym z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.

Na stronie czwartej przeczytacie państwo: Jak dać drugie życie przedmiotom? Magdalena Brzezińska, która mieszka pod Olsztynem, stara się żyć w duchu zero waste. W dzisiejszych czasach nie jest to łatwe, ale też na pewno nie jest to trudne.

31 grudnia 2019 roku Chiny poinformowały Światową Organizację Zdrowia (WHO) o istnieniu nowego wirusa znanego dzisiaj pod nazwą Covid-19. Zapytaliśmy naszych czytelników jak przez ten czas koronawirus zmienił ich życie. To na stronach 6-7.

Czy będziemy pracować krócej?
W Sejmie są już dwa projekty ustaw w sprawie emerytur stażowych. Jeden Solidarności, drugi prezydenta Andrzej Dudy. Oba uzależniają przejście na emeryturę od stażu pracy, ale w szczegółach dość znacznie się różnią. (str 11).

Igor Hrywna