Wigilia żołnierzy z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej na granicy

2021-12-24 12:46:26(ost. akt: 2021-12-24 23:47:19)

Autor zdjęcia: arch. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej

24 grudnia zgodnie z tradycją odbyła się żołnierska Wigilia świąt Bożego Narodzenia w miejscu gdzie stacjonują Nasi żołnierze na granicy. Przy wigilijnym stole nie mogło zabraknąć Dowódcy 20 Brygady Zmechanizowanej Pana gen. bryg. Piotra Kriese. Wigilia jest świętem, ale w polskiej obyczajowości i tradycji jest, począwszy od uroczystej kolacji, dniem obchodzonym świątecznie i powszechnie uważanym za najbardziej rodzinny dzień w roku.

Z dala od swoich rodzin ten dzień żołnierze 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej spędzają broniąc granic Ojczyzny. Z żołnierzami podzielił się opłatkiem i życzył wszystkiego co najlepsze na nadchodzące Święta i Nowy Rok Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych Pan Generał Jarosław Mika jak również Zastępca Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Wojciech Ziółkowski. Kapelan 20 Brygady ksiądz ppłk Marek Wojnowski odmówił wspólnie
z żołnierzami modlitwę, a następnie zgodnie z tradycją rodzina żołnierska podzieliła się opłatkiem składając sobie życzenia.