Minister Zdrowia potwierdza: przymus szczepień dla medyków od 1 marca

2021-12-23 12:59:48(ost. akt: 2021-12-23 14:48:02)

Autor zdjęcia: gov

Minister Adam Niedzielski podpisał rozporządzenie, które wprowadza obowiązkowe szczepienia dla lekarzy i wszystkich zawodów związanych z medycyną. Ustawa wchodzi w życie od pierwszego marca, tak, żeby wszyscy mogli przez ten czas się w pełni zaszczepić.
Ministerstwo Zdrowia wcześniej poinformowało o obowiązkowych szczepieniach również dla nauczycieli i służb mundurowych. Minister Adam Niedzielski jednak powiedział, że takie decyzje jeszcze nie zapadły, ale cały czas trwają konsultacje z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem i szefem MON Mariuszem Błaszczakiem.

— Ustaliliśmy, że przez okres świąteczny przeprowadzimy dokładniejsze analizy dotyczące poziomu wyszczepienia i tego, co oznacza formalnie w tej sytuacji brak szczepienia, czy to jest tylko przesłanka do kary administracyjnej, czy przesłanka do tego, by pod kątem organizacji pracy dokonywać jakieś konkretne działania — powiedział Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia potwierdził, że ewentualne kary lub ograniczenia dla osób, które mimo przymusu się nie zaszczepią, są jeszcze na etapie uzgodnień.

— W niektórych miejscach pracy są takie możliwości organizacji, które mogą oznaczać bądź to przesunięcie na zaplecze tak zwane - mówię tu o służbach mundurowych czy też o kwestii tego, jak organizowana jest praca medyczna - to w szkole jest to o wiele trudniejsze – ocenił minister Niedzielski.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ..... #3086150 26 gru 2021 21:39

    Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego wprowadzony jest przymus szczepień dla lekarzy. Wszyscy uczyli się z tych samych książek, dlaczego mają inne zdanie. Dlaczego wielu lekarzy z tytułami prof. (np. w List otwarty polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz oraz mediów) ma inne zdanie, za których głoszenie grożą im bardzo surowe konsekwencje. Ja osobiście wierzę lekarzowi, któremu grożą odebraniem wykonywania zawodu niż lekarzowi, który ma powiązania finansowe z firmami produkującym cudowne eliksiry.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Dorota #3086077 24 gru 2021 16:24

    Nie ma i nie będzie żadnego przymusu! Minister choroby i nagłej śmierci może rozporządzać swojej żonie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz