Na UWM w Olsztynie powstał Zespół ds. Planu Równości Płci

2021-12-27 07:11:53(ost. akt: 2021-12-25 10:14:51)

Autor zdjęcia: pixabay

Zespół zaczyna pracę już teraz, ale na pierwsze efekty będziemy musieli poczekać do czasu przeprowadzenia analiz i badań. To nie pierwsza taka inicjatywa wśród polskich uczelni — podobne rozwiązanie wprowadziły m.in. Uniwersytet Warszawski i Politechnika Krakowska.
Zespół ds. Planu Równości Płci na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie będzie zajmował się analizą obecnej sytuacji w kwestii równości między kobietami a mężczyznami. Potem członkowie zespołu sformułują cele Planu Równości dla UWM.
,
Plan będzie wdrażany w życie stopniowo. Zostanie przygotowywany według wcześniej określonego harmonogramu z określeniem grup, do których byłby skierowany.

W skład Zespołu ds. Planu Równości płci weszli: Mateusz Dampc, Kamila Naumowicz i Monika Grochalska, która będzie pełniła rolę przewodniczącej.

— Zespół powstał w związku z wymaganiami Komisji Europejskiej, która prowadzi szeroko zakrojone działania na rzecz równości płci. Jednym z tych celów jest wzmocnienie przestrzeni badawczej w celu zapewnienia równych szans zarówno kobietom jak mężczyznom — powiedział radiu UWM FM Mateusz Dampc.

Nadzór nad funkcjonowaniem Zespołu ds. Planu Równości Płci pełni prorektor ds. umiędzynarodowienia uczelni.

kg

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hehe #3086210 27 gru 2021 15:32

  historyjka z dzisiaj: do kumpla dzwoni żona, która notabene wybrała się dla relaksu na zakupy, mówi mu, że widzi słuchawki w dobrej przecenie. Kolega pyta, czy są bezprzewodowe? a po czym poznać? pyta żona. Uśmiech z ust kolegi znika, gdy musi dodać, że to oznacza że to takie bez kabla... To jest cała prawda o równo uprawnieniu. jak chcecie równo, to wszyscy będą mieli g@wno. kocham i szanuję kobiety, ale faceci są dobrzy w jednych sprawach, a kobiety w innych, wie to moja mama, babcia i obie siostry. jednak skrajna lewica tego nie może pojąc, że nawet postawienie świata na głowie tego nigdy nie zmieni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 2. Dorota #3086165 27 gru 2021 08:52

  Nic nowego. Typowe wejście parszywego feminizmu w struktury kolejnej instytucji. Nie jest przypadkiem że prawie 70% składu "Zespołu" to baby. I po uniwersytecie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz

 3. ToR #3086158 27 gru 2021 07:46

  Zamiast gmerać w rozporkach, niech "szkółka" podniesie poziom naukowy, który szoruje po dnie Rowu Mariańskiego.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)