Ukraina ściga Sławomira Nowaka. SAP wydał akt oskarżenia

2021-12-22 12:16:13(ost. akt: 2021-12-22 17:17:41)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Ukraińskie służby przeprowadziły śledztwo, które wskazały, że były minister sportu, Sławomir Nowak miał otrzymywać nielegalne kości za działania w interesach podmiotów gospodarczych, które uczestniczyły w przetargach. Prokuratura zarzuca mu kierowanie grupą przestępczą.
Prokuratura Antykorupcyjna (SAP) w Ukrainie przekazała dziś (środa 22 grudnia) informację o tym, że polskie służby otrzymały akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi Nowakowi, który pełnił obowiązki szefa ukraińskiej agencji budowy dróg Ukrawtodor.

Postępowanie karne dotyczące Nowaka przekazano kompetentnym organom Polski w związku z brakiem możliwości jego ekstradycji na Ukrainę —możemy przeczytać w komunikacie SAP — SAP i detektywi Narodowego Biura Antykorupcyjnego Ukrainy (NABU) w ramach wspólnej grupy śledczej z Prokuraturą Okręgową w Warszawie i Centralnym Biurem Antykorupcyjnym Polski prowadzili dokumentowanie nielegalnych działań byłego p.o. szefa Ukrawtodoru.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi N. i 14 innym osobom w tej sprawie.

Sławomir Nowak w tej sprawie w prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie śledztwie usłyszał już 17 zarzutów. Były minister przebywał w areszcie od lipca 2020 r. do 12 kwietnia 2021 r.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. maras #3086562 31 gru 2021 07:47

    Kto zatrudnia takich dziennikarzynów? Na kościach się dorobił? Dlatego ja nie mogę nigdzie ich kupić dla psa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

  2. Paul Mark . #3085911 22 gru 2021 22:59

    A to pies rudego oszusta czy jak? tu cytat"Ukraińskie służby przeprowadziły śledztwo, które wskazały, że były minister sportu, Sławomir Nowak miał otrzymywać nielegalne kości za działania w interesach podmiotów gospodarczych" Popatrzcie ludziska bidulek na samych kościach jechał bez mięska.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)