Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie tragicznej śmierci sędziego z Olsztyna

2021-12-22 10:55:51(ost. akt: 2021-12-22 12:59:59)
Przemysław Jagosz

Przemysław Jagosz

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W Warchałach (gm. Jedwabno) doszło do pożaru domku letniskowego. Podczas interwencji strażacy znaleźli zwęglone ciało mężczyzny. Okazał się nim 52-letni sędzia z Olsztyna. Sprawą zajmuje się prokurator.
Prokuratura Rejonowa w Szczytnie ustala jak, doszło 17 grudnia do pożaru domku letniskowego w Warchałach. W pożarze — przypomnijmy — zginął Przemysław Jagosz, 52-letni sędzia Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Olsztynie. Tożsamość sędziego potwierdziła jego żona, która przyjechała na miejsce pożaru. Wykluczono udział osób trzecich.

Fot. OSP KSRG Jedwabno

— Na podstawie wstępnych ustaleń, a w szczególności oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchań świadków, nie można jednoznacznie ustalić przyczyny pożaru domku letniskowego do jakiego doszło w Warchałach. Postępowanie będzie zatem kontynuowane — pooinformował nas Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Sekcja zwłok została przeprowadzona we wtorek 21 grudnia. Ze wstępnych ustaleń policjantów i strażaków pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że do zapalenia budynku mogło dojść od znajdującego się tam kominka — powiedziała nam dzień po zdarzeniu sierż. Izabela Cyganiuk z KPP w Szczytnie.

Do tematu wrócimy

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3085858 22 gru 2021 18:35

    To było do przewidzenia. Swojego muszą bronić. Co najmniej muszą ustalić w toku śledztwa dlaczego nie zaprosił ich na domek?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja. #3085818 22 gru 2021 13:51

    Dziwne przypadki ostatnimi czasy przytrafiają się ludziom w Olsztynie... A to sam się jeden z drugim zastrzelił, a to sam się spalił.... I to patrzajta ludzie jakaś plaga pada na tych co to się im pisowska 'władza' nie bardzo podoba . Co tu jest grane?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)