Brązowy medal Leny Gałązki na Pucharze Polski

2021-12-20 10:40:54(ost. akt: 2021-12-20 10:52:59)

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

Lena Gałązka wywalczyła brązowy medal na Pucharze Polski Karate Kyokushin w kategorii juniorek - 60 kg. Zawody odbyły się 18 grudnia w Bydgoszczy. O medale walczyło ponad 400 zawodników.
W sobotę 18 grudnia w Bydgoszczy odbył się XXXVII Puchar Polski Karate Kyokushin, w którym uczestniczyło 405 zawodniczek i zawodników z 88 klubów z całego kraju.

Oczywiście nie zabrakło naszych reprezentantów lidzbarskiego klubu.

Miłą niespodziankę sprawiła Lena Gałązka w kategorii juniorek - 60 kg wywalczyła brązowy medal.

Lena Gałązka stoczyła trzy walki, z czego wygrała zdecydowanie dwie, ale w półfinale trafiła na mistrzynię Europy ( IKO ) Matyldę Bień z Zamościa, gdzie przegrała przez wazari.

Natomiast Miłosz Wach, startujący w kategorii junior młodszy - 60 kg niestety przegrał w pierwszej walce.

— Gratuluję występu naszym zawodnikom i cieszy mnie, że Lena przywiozła nam kolejny medal PP, który zdobywają wyjątkowi zawodnicy. Życzę zawodnikom wytrwałości w dążeniu do celu, osu! — skomentował zawody sensei Andrzej Litwin.