AZS Olsztyn przegrywa z mistrzami Europy

2021-12-10 22:25:14(ost. akt: 2021-12-10 22:46:55)

Autor zdjęcia: Indykpol AZS Olsztyn/Instagram

Indykpol AZS Olsztyn po trzysetowym spotkaniu przegrywa z Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Akademicy grali pierwszy mecz bez Macro Bonitty na ławce trenerskiej, który niespodziewanie w dniu meczu rozwiązał kontrakt z klubem.
Indykpol AZS Olsztyn nie jechał do Kędzierzyna jako faworyt. Mistrzowie Europy jak dotąd wygrali wszystkie mecze w sezonie. Mecz był rozgrywany w cieniu sensacji, jaką niewątpliwie było rozwiązanie kontraktu z Marco Bonittą, pierwszym trenerem Akademików. Klub oficjalnie poinformował o "powodach osobistych", które miały być przyczyną zerwania umowy, nieformalnie jednak mówi się o konflikcie wybuchowego, włoskiego trenera z grupą zawodników. Na ławce trenerskiej zasiadł drugi trener Marcin Mierzejewski.

Olsztynianie bardzo dobrze weszli w mecz, a do wygrania pierwszego seta brakowało im na prawdę nie wiele. Trzypunktową przewagę gości pod koniec partii zniwelował środkowy gospodarzy, Norbert Huber, który po serii skutecznych zagrywek doprowadził Zaksę do zwycięstwa.

Później było już tylko gorzej, siatkarze AZS-u mieli zdecydowanie słabsze przyjęcie, a jedynym jasnym punktem w ataku był Karol Butryn. Krótkie przebłyski miewał również przyjmujący akademików, TJ Defalco. Zupełnie niewidoczny był środkowy Taylor Averill, którego w trzeciej partii spotkania zmienił Szymon Jakubiszak, jednak bez większych rezultatów.

Siatkarze Zaksy wraz z upływem meczu zyskiwali większą pewność w grze, zarówno w ataku jak i bloku. Zawodnikom z Olsztyna jednak nie można było odmówić walki. Na plus możemy odnotować grę obronną, która ratowała drużynę w trudnych momentach.

Indykpol AZS Olsztyn kolejny mecz zagra na wyjeździe z Projectem Warszawa. Będzie to ostatni mecz w tym roku kalendarzowym.

Wynik meczu:

Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle — Indykpol AZS Olsztyn 3:0
(25:23, 25:20, 25:16)

Składy:

ZAKSA: Aleksander Śliwka, Norbert Huber, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Krzysztof Rejno, Marcin Janusz – Erik Shoji (libero) oraz Bartłomiej Kluth.

Trener: Gheorghe Cretu.

AZS: Torey DeFalco, Taylor Averill, Karol Butryn, Robbert Andringa, Mateusz Poręba, Jan Firlej – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Jan Król, Szymon Jakubiszak.

Trener: Marcin Mierzejewski.

MVP: Marcin Janusz (rozgrywający)

Karol Grosz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. _gość #3084159 11 gru 2021 06:23

    Gruszczyński to najsłabsze ogniwo AZS. Po jego błędach 1 set został przegrany, a był prawie wygrany. Potem mogło być różnie, ale nie było.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz