Uwaga! Na drogach i chodnikach w Olsztynie może być bardzo ślisko

2021-12-10 07:16:07(ost. akt: 2021-12-10 09:15:54)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

IMiGW ostrzega przed marznącymi opadami powodującymi gołoledź. Zjawisko dotyczy całego województwa i może utrzymać się aż do godz. 17. W takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mniej uczęszczanych drogach.
Gołoledź powoduje, że nawet na pozór "czarna" droga, na której nie ma śniegu może być bardzo śliska. W takich warunkach należy zdjąć z nogę gazu i zachować szczególną ostrożność za kierownicą.

To samo tyczy się też pieszych, w porannym pośpiechu możemy łatwo poślizgnąć się na chodniku.

W ciągu najbliższych kilku godzin z południa na północ przemieszczać się będzie strefa opadów śniegu, deszczu ze śniegiem, jak i deszczu. Miejscami, zwłaszcza na wschodzie, opady te będą marznące, powodujące gołoledź. Temperatura powietrza na wysokości 2 metrów, jak i przy gruncie wynosi -2°C/-1°C i powoli rośnie - w godzinach popołudniowych powinna wzrosnąć powyżej 0°C skutecznie ograniczając ryzyko występowania gołoledzi.

W województwie warmińsko-mazurskim marznące opady pojawią się w powiatach: bartoszycki, braniewski, działdowski, Elbląg, elbląski, ełcki, giżycki, gołdapski, iławski,kętrzyński, lidzbarski, mrągowski, nidzicki, nowomiejski, olecki, Olsztyn, olsztyński, ostródzki,piski, szczycieński, węgorzewski.