Na drodze nr 527 Morąg-Łukta trwa wycinka drzew. Kiedy rozpocznie się przebudowa?

2021-12-08 17:30:05 (ost. akt: 2021-12-08 16:22:11)
Wycinka drzew wzdłuż drogi 527 (obok miejscowości Zawroty)

Wycinka drzew wzdłuż drogi 527 (obok miejscowości Zawroty)

Autor zdjęcia: Marta Wiśniewska

Wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 527 trwa wycinka drzew, która jest przygotowaniem do rozpoczęcia prac nad przebudową odcinka Morąg-Łukta.
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 527, która w całości liczy 112 kilometrów i przebiega przez powiaty: sztumski, elbląski, ostródzki, olsztyński i miasto Olsztyn jest realizowana w dwóch etapach. Od sierpnia trwają prace na 22-kilometrowym odcinku Olsztyn-Łukta.

Jednak w tak samo złym, a może nawet gorszym stanie jest fragment drogi z Morąga do Łukty (16 km), kluczowy zarówno dla mieszkańców Morąga, jak i okolicznych wsi. — Asfalt na tej drodze od dawna był pofalowany, są koleiny, w których zbiera się woda itd. Jeździ się bardzo niekomfortowo i niebezpiecznie. Mogliby wreszcie coś z tym zrobić — mówi nam czytelnik, który często pokonuje trasę Morąg-Olsztyn.

Tego samego zdania jest burmistrz Morąga, Tadeusz Sobierajski. — Na pewno mieszkańcy Morąga czekają na remont tej drogi z niecierpliwością. Poprawa jakości tej drogi przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto mieszkańcy zyskają również m.in. nowe zatoki autobusowe czy chodniki.

Kilkanaście dni temu rozpoczęła się wycinka drzew, która wskazuje na to, że przygotowywany jest teren do rozpoczęcia prac. W związku z tym zapytaliśmy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie (zarządcę drogi), jaki jest harmonogram przebudowy tego odcinka i kiedy można spodziewać się jej zakończenia. Jednak nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.


Tadeusz Sobierajski obawia się, że do czasu aż rzeczywiście ruszą prace nad przebudową drogi, minie jeszcze trochę czasu. Tym bardziej, że jest zima.

— Jest teraz odpowiedni czas na wycinkę drzew, ale do rozpoczęcia stricte budowlanych prac pewnie minie jeszcze sporo czasu. To nie jest tak, że zaraz po wycince rozpoczną się roboty drogowe — uważa Tadeusz Sobierajski.


Do tematu wrócimy.

Marta Wiśniewska