Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie zostaje w areszcie

2021-12-08 15:31:10 (ost. akt: 2021-12-08 15:11:31)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał dziś (środa 8 grudnia) w mocy tymczasowe aresztowanie wobec Zbigniewa G. podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego na ul. Bałtyckiej i ucieczkę z miejsca tego tragicznego w skutkach zdarzenia.
Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ 14 listopada 2021 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o tymczasowe aresztowania na 3 miesiące Zbigniewa G. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie 11 listopada 2021 r. wypadku drogowego w rejonie skrzyżowania ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie. Zbigniew G. miał spowodować ten wypadek, umyślnie naruszając zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Według ustaleń prokuratora podejrzany, kierując samochodem osobowym marki Audi A8, poruszał się na tym odcinku drogi z nadmierną prędkością — około 190 km/h. W rezultacie, gdy zbliżył się do skrzyżowania, nie był w stanie zareagować z odpowiednim wyprzedzeniem i uderzył w bok innego samochodu osobowego marki Audi A6, który w tym samym czasie wykonywał nieprawidłowo zawracał. W wyniku tego wypadku zginęła kobieta kierująca audi A6 i jej pasażer. Zbigniew G. po spowodowaniu tego wypadku miał uciec z miejsca zdarzenia.

Sąd Rejonowy w Olsztynie 15 listopada przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Zbigniewa G. tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. W uzasadnieniu tej decyzji sąd wskazał, że zebrany w sprawie materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia zarzut przedstawiony podejrzanemu. Sąd zwrócił uwagę, że Zbigniewowi G. grozi orzeczenie surowej kary pozbawienia wolności. To z kolei rodzi obawy, że podejrzany — pozostając na wolności — może podejmować bezprawne działania destabilizujące dalszy tok postępowania, w szczególności poprzez próbę wpływania na relacje osób przesłuchiwanych w tej sprawie, jak również próbę ukrycia się przed organami ścigania.

Obrońca podejrzanego wniósł zażalenie na decyzję o tymczasowym aresztowaniu Zbigniewa G. Zakwestionował dotychczasowe ustalenia śledczych związane z przebiegiem zdarzenia, jak również potrzebę stosowania wobec podejrzanego najsurowszego ze środków zapobiegawczych.

Dziś (środa 8 grudnia) Sąd Okręgowy w Olsztynie nie uwzględnił zażalenia obrońcy i utrzymał w mocy stosowanie tymczasowego aresztowania wobec Zbigniewa G. Tym samym uznał decyzję Sądu Rejonowego w Olsztynie za prawidłową i uzasadnioną potrzebą zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. Postanowienie SO jest prawomocne.  

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mazur1995 #3084053 10 gru 2021 10:27

  Ktoś jadący w mieście z taką prędkością zachowuje się jak strzelający przez okno ostrą amunicją. Jeżeli robił to na trzeźwo, powinien być sadzony za zabójstwo z premedytacją.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Mariusz Ch #3083916 9 gru 2021 06:25

  W Berlinie był podobny wypadek, kierowca dostał dożywocie za zabójstwo

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz

 3. ppor.Rżewski #3083877 8 gru 2021 17:20

  Szaleńcza prędkość to jedno wykroczenie, ale ucieczka z miejsca wypadku to poważne przestępstwo. Można domniemywać że ;sprawca jechał naćpany, pijany ,lub że sprawcą jest w zupełnie inna osoba niż zatrzymany po kilkudziesięciu godzinach właściciel auta. Reasumując: autem Audi A8 kierowało bydlę i dlatego będzie [mam nadzieję ] długo trzymane w oborze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (60) odpowiedz na ten komentarz

 4. basilo #3083873 8 gru 2021 17:04

  Jestem za. Jadąc z taką prędkością w mieście można być uznanym za potencjalnego zabójcę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (62) odpowiedz na ten komentarz

 5. AtoJa #3083849 8 gru 2021 15:54

  Nareszcie jakieś sprawiedliwe rozstrzygnięcie sądu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (68) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)