Andżelika Dobrzyń z brązowym medalem mistrzostw Polski

2021-12-08 10:00:00(ost. akt: 2021-12-08 10:57:49)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Troje karateków z Olecka walczyło w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin w Radzyminie. Najlepiej spisała się Andżelika Dobrzyń, która wywalczyła brązowy medal w kategorii kumite kobiet młodzieżowców (18-21 lat) poniżej 55 kg.
W Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin, które odbyły się 28 listopada w Radzyminie, wystartowało 218 zawodników z 77 klubów. Olecko reprezentowali Andżelika Dobrzyń, Kinga Kuklińska i Damian Szargiej.

Najlepiej spisała się Andżelika Dobrzyń, która wywalczyła brązowy medal w kategorii kumite kobiet młodzieżowców (18-21 lat) poniżej 55 kg. Olecczanka broniła mistrzowskiego tytułu sprzed roku, w związku z czym została rozstawiona w szesnastce. W walce ćwierćfinałowej pokonała przeciwniczkę z Sieradza. W półfinale olecczanka spotkała się z prezentującą bardzo wysoki poziom zawodniczką z Ostrołęki, która w swojej poprzedniej walce zwyciężyła przed czasem. Walka półfinałowa była bardzo wyrównana. Obie zawodniczki były bardzo zdeterminowane i dawały z siebie wszystko, by wejść do finału. Pod koniec pojedynku przewagę zaczęła zdobywać olecczanka, ale wtedy jej przeciwniczka wykonała kopnięcie na głowę, które jedynie otarło się o Andżelikę. Mimo to sędziowie podjęli niejednogłośną i dość kontrowersyjną decyzję o przyznaniu wazari (pół punktu) zawodniczce z Ostrołęki - w kategoriach powyżej 18. roku życia tak lekkie kopnięcia w większość przypadków nie są zaliczane. Olecczanka do końca walki starała się odrobić tę minimalną stratę, ale nie udało się i w ostateczności zajęła 3. miejsce.

Może mówić o pechu

O pechu może mówić też Kinga Kuklińska, która pewnie przebrnęła przez eliminacje, a w walce o wejście do strefy medalowej zmierzyła się z utytułowaną zawodniczką z Mielna. Pojedynek był wyrównany, a o zwycięstwie przeciwniczki, która jak się okazało została późniejszą mistrzynią kategorii, zadecydował niejednogłośny werdykt. Ostatecznie reprezentantka Olecka została sklasyfikowana na 5. miejscu. Trzeci z oleckich karateków - Damian Szargiej - odpadł z rywalizacji w ósemce.

Oleccy karatecy 18 grudnia wezmą udział w Pucharze Polski w Bydgoszczy. Będzie to ostatni turniej w tym sezonie, na którym Olecką Szkołę Sztuk Walki Karate Kyokushin reprezentować będą: Filip Maksimowicz w kategorii kumite seniorów powyżej 90 kg, Andżelika Dobrzyń w kategorii kumite seniorek poniżej 55 kg oraz Konrad Dobrzyń w kategorii kumite młodzików.