Oddychamy swoim własnym smogiem

2021-12-07 08:15:42(ost. akt: 2021-12-07 09:10:55)

Autor zdjęcia: Archiwum/bsz

Trudniej nam się oddycha. Smog nie bierze się znikąd. Na terenie Olsztyna i innych miast warmińsko-mazurskiego zanieczyszczenia w powietrzu nie powstają na skutek działania wielkich fabryk, ale od tego czym palimy w naszych piecach i od spalin naszych aut.
Prezydent Olsztyna przedstawił projekt przyszłorocznego budżetu. Jak co roku, plan jest napięty, ale zbilansowany. Olsztyn ma wystarczająco dużo pieniędzy, żeby funkcjonować, jednak na niektóre wydatki może nie wystarczyć. Tego dowiecie się państwo z wtorkowej Gazety Olsztyńskiej.

Co jest potrzebne, aby przed Bożym Narodzeniem jechało nam się szybciej i wygodniej do Warszawy? To również wyjaśniamy w GO.

We wtorkowej Gazecie Olsztyńskiej, jak każdego tygodnia, zamieszczamy 4 strony "Bez Gorsetu". Prosimy też przedstawicieli szkół czy przedszkoli o przysyłanie zdjęć i informacji o akcji „Murem za Polskim Mundu-
rem”. Chcemy je publikować w Gazecie. Adres: redakcja@gazetaolsztynska.

Igor Hrywna

Gazeta bez wychodzenia z domu: KUP GAZETĘ


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ToraTora #3083674 7 gru 2021 10:37

    Cytat: "Na terenie Olsztyna i innych miast warmińsko-mazurskiego zanieczyszczenia w powietrzu nie powstają na skutek działania wielkich fabryk, ale od tego czym palimy w naszych piecach i od spalin naszych aut." - koniec cytatu. Szanowny panie redaktorze Hrywna, powtarza pan banialuki, tylko nie wiem dlaczego. Od 2 lat śledzę poziom na mapie Airly.org.pl i co tam zauważam? Poziom zanieczyszczeń spada do.....koloru pięknie zielonego (czyli B.DOBREGO) w okresie pomiędzy majem a wrześniem. To oznaczałoby, że pomimo ZWIĘKSZONEGO kanikułą i poprzez uaktywnienie niedzielnych kierowców ruchu samochodowego, poziom powietrza jest b. dobry!!!!! Wnioski same się nasuwają. Auta ze swoimi wyśrubowanymi normami filtrowania spalin mają mniejszy od minimum udział w tym zatruwaniu powietrza !!!!!! Gros smrodu jest z kopciuchów. I tego smrodu BĘDZIE przybywać! Dlaczego? Ponieważ bardzo, ale to bardzo mocno drożeje i będzie drożał koszt opalania. Zatem wymiana kopciucha na eko to jedno ale trudniej będzie tam palić, bo za co????!!! Być może dlatego wielu właścicieli świadomie NIE chce wymieniać kopciuchów z uwagi na koszty opalania, na które zwyczajnie może ich nie stać.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz