Pandemia przemocy. O przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet na Warmii i Mazurach

2021-12-06 17:36:39(ost. akt: 2021-12-06 20:20:25)

Autor zdjęcia: dz

10 grudnia 2021 zapraszamy na konferencję "Pandemia przemocy", na której spotkają się specjalistki i specjaliści pracujący z osobami doświadczającymi przemocy. Warto być z nami, spotkania będziemy transmitować na gazetaolsztynska.pl. Dziś przedstawiamy ludzi, którzy wiedzą, czym jest i skąd bierze się przemoc, jak jej zapobiegać i przede wszystkim; jak pomagać tym, których dotyka. #BiałaWstążka
Błażej GawrońskiBłażej Gawroński
Pedagog, trener, superwizor, coach wykładowca uczelni wyższych. Specjalista z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, certyfikowany superwizor przeciwdziałania przemocy w rodzinie (Nr 47), przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego w Olsztynie, certyfikowany specjalista PARPA w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych w społecznościach lokalnych, sekretarz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dyrektor Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie.


Edyta KoczotEdyta Koczot
Kierownik Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Olecku. Posiada 11-letnie doświadczenie pracy w jednostce, w tym 2-letni staż na stanowisku Kierownika SOW. Pani Edyta posiada wykształcenie wyższe magisterskie pedagogiczne, w tym doradca zawodowy, studia podyplomowe z zakresu Organizacji Pomocy Społecznej, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i liczne szkolenia doskonalące umiejętności zawodowe. Wzmacnia swoje kompetencje zawodowe w obszarze przeciwdziałania przemocy, poddając się superwizji wraz z innymi specjalistami SOW w Olecku.


Ewa Koziatek-MaślankaEwa Koziatek-Maślanka
Specjalista psycholog kliniczny, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Psychologii Klinicznej dla województwa warmińsko-mazurskiego w latach 2015-2020. Od kilkunastu lat prowadzi gabinet prywatny. Specjalizuje się w prowadzeniu psychoterapii z osobami dorosłymi z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami afektywnymi (nastroju, m.in. depresja) i zaburzeniami osobowości, a także prowadzeniu psychoterapii dla młodzieży po 16 r.ż. Prowadzi również grupy wsparcia.


Ryszard MichowskiRyszard Michowski
Certyfikowany psychoterapeuta w międzynarodowym Stowarzyszeniu NEST (The New Experience for Survivors of Trauma) z zakresu psychoterapii dla osób z doświadczeniem traumy i przemocy (słownej, seksualnej, fizycznej), zaniedbania (emocjonalnego, psychicznego, fizycznego) oraz strat prokreacyjnych (poronienie, aborcja, śmierć okołoporodowa). Ukończył czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Centrum Edukacji i Doradztwa Psychologicznego MABOR atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Jest absolwentem psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kwalifikacje socjoterapeutyczne zdobył w Wyższej Szkole Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi. Przez kilka lat pracował w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu, gdzie zajmowałem się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej, grupowej oraz rodzinnej.


Patrycja PlewkaPatrycja Plewka
Psychotraumatolog. Doświadczenie zdobywała pracując m.in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Konstancinie Jeziornej, prowadziła schronisko dla kobiet pokrzywdzonych przestępstwem  w La Stradzie - Fundacji Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Założycielka Fundacji ActivAmp – która wspiera osoby po amputacjach w rozwoju ich osobistego potencjału. Prowadzi własną praktykę psychoterapii traumy Antidotum Clinic, wspierając w procesach indywidualnych swoich pacjentów, a także superwizuje pracę pracowników instytucji narażonych na wtórny zespół stresu pourazowego.


Wioletta PrzybyszewskaWioletta Przybyszewska
Właścicielka Olsztyńskiego Instytutu Psychoterapii. Psycholog, psychoterapeuta, mediator rodzinny, teolog, pedagog. Ukończyła magisterskie studia psychologiczne o specjalizacji psychologia kliniczna w SWPS w Warszawie, czteroletnie podyplomowe studia z psychoterapii integratywnej oraz szkolenie z krótkoterminowej terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Związana ze Stowarzyszeniem Psychologów Chrześcijańskich. Zajmuje się psychoterapią indywidualną i grupową, terapią par oraz działalnością psychoedukacyjną.


Daniel RomańczykDaniel Romańczyk
Psycholog, psychoterapeuta w nurcie poznawczo-behawioralnym (w trakcie certyfikacji), szczęśliwy mąż i ojciec, z zamiłowania podróżnik. Na co dzień pracuje jako psycholog policyjny w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Wiele lat współpracował z grupami roboczymi i zespołami interdyscyplinarnymi ds. rozwiązywania przemocy w rodzinie na terenie powiatu giżyckiego. W ramach tej współpracy realizował czynności związane z procedurą „Niebieska Karta”, podejmował interwencje w rodzinach zagrożonych przemocą, przeprowadzał spotkania z ofiarami jak i sprawcami przemocy. Przez rok pełnił funkcje przewodniczącego zespołu ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Giżycku, gdzie bezpośrednio sprawował nadzór nad właściwą realizacją procedury „Niebieska Karta”. Prowadził szkolenia w różnych częściach Polski dla osób wchodzących w skład grup roboczych i zespołów interdyscyplinarnych ds. przemocy w rodzinie w zakresie pracy z osobą stosującą przemoc w rodzinie w aspekcie psychologicznym. W 2018 roku prowadził punkt konsultacyjny dla ofiar przemocy domowej w Miłkach, gminie Wydminy, pow. giżyckiego.


Paweł Ziębaks. Paweł Zięba
Od 2012 dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej, która prowadzi Ośrodek Interwencji Kryzysowej dla Kobiet i Ich Dzieci Ofiar Przemocy w Rodzinie. Absolwent Wydziału Teologii i Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, w latach 2005-2012 duszpasterz i katecheta w parafiach w Olsztynie i Olsztynku.


Dawid ZmudaDawid Zmuda
Zastępca redaktora naczelnego "Gazety Olsztyńskiej", związany z wydawnictwami książkowymi i edukacyjnymi (m.in. Nowa Era od 2016). Prowadził i współtworzył m.in. miesięcznik "Scena Myśli", współpracował z kilkunastoma redakcjami jako autor, redaktor oraz prezenter radiowy i telewizyjny (m.in. współpraca z Polskim Radiem). Z wykształcenia filozof, był związany m.in. z Instytutem Myśli Józefa Tischnera, Szkołą Liderów i innymi stowarzyszeniami i fundacjami, również jako trener komunikacji. W latach 2015-2019 był członkiem warszawskich komisji dialogu społecznego, m.in. ds. kultury i partycypacji społecznej. Przez wiele lat współpracował z organizacjami pozarządowymi, instytucjami samorządowym i grupami nieformalnymi. Przez wiele lat zaangażowany także w działalność nieinstytucjonalnych projektów kulturalnych i społecznych. Zafascynowany małymi ojczyznami, bezdrożami i ludzkimi historiami.


Gustaw Marek BrzezinGościem konferencji będzie marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

* * *
Organizatorem konferencji jest Fundacja Instytut Badań i Edukacji Społecznej.

Patronat medialny objęła Gazeta Olsztyńska.

Konferencja jest realizowana ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

***PROGRAM KONFERENCJI***


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stary dziad #3083638 6 gru 2021 22:28

  Stare polski pożekadlo mówi że jak chłop baby nie bije to babie wątroba gnije. I tego bym się trzymał a nie lewactwa i LPG.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Dorota #3083621 6 gru 2021 20:43

  Artykuł- reklama paczki olsztyńskich "psychologów"? Tak się składa że znam kilka osób tu przedstawionych - nie polecam. W ogóle w Olsztynie dobrego psychologa nie ma.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Dorota #3083616 6 gru 2021 20:28

  Jak długo zamiatany pod dywan będzie temat przemocy kobiet wobec mężczyzn??? Prawdy nie zakrzyczycie! Jak długo będziecie milczeć o systemie dyskryminującym mężczyzn i ojców w Polsce???

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz