Na granicę z Białorusią dotarły pierwsze pododdziały wojsk z Anglii

2021-12-04 11:44:45(ost. akt: 2021-12-04 11:51:44)

Autor zdjęcia: https://twitter.com/mblaszczak

Pododdziały wojsk inżynieryjnych z Estonii i Wielkiej Brytanii są już w Polsce. Mają wspierać bezpieczeństwo na granicy z Białorusią.
Andrzej Duda 2 grudnia wydał postanowienie, w którym zgodził się na pobyt komponentu sił zbrojnych Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej oraz Estonii na terenie Polski.

Jak poinformował Mariusz Błaszczak, zadaniem pierwszych żołnierzy państw sojuszniczych będzie utrzymanie dotychczasowych zasieków oraz budowa muru na granicy z Białorusią. Kolejnym celem będzie utrzymywanie dróg dojazdowych.– Pododdziały wojsk (...) są już w Polsce. Przed nimi spotkanie koordynacyjne z dowódcami Wojska Polskiego, a następnie rozpoczną realizację zadań na granicy polsko-białoruskiej. Dziękujemy za wsparcie" – przekazał minister obrony narodowej.


Żołnierze wojsk Estonii odbyły już odprawę z 18. Dywizją Zmechanizowaną. Przypomnijmy, że w połowie grudnia ma ruszyć budowa muru na granicy. Koszt inwestycji oszacowano na 1 milliard 615 milionów złotych. Finał prac ma nastąpić w połowie 2022 roku.