Trwa akcja Murem za Polskim Mundurem

2021-12-03 15:37:38(ost. akt: 2021-12-03 19:09:58)

Autor zdjęcia: 16. Dywizja Zmechanizowana

Internauci spontanicznie rozpoczęli akcję "Murem za Polskim Mundurem", która ma wyrazić solidarność i wdzięczność dla służb mundurowych pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej. Akcję koordynuje Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.
Poniżej zamieszczamy list jaki w tej sprawie zamieściło olsztyńskie kuratorium oświaty:

Szanowni Państwo Dyrektorzy
szkół i placówek województwa warmińsko-mazurskiego

Jesteśmy świadkami spontanicznej akcji „Murem za Polskim Mundurem”, którą rozpoczęli internauci. W inicjatywę włącza się obecnie cała Polska, wyrażając solidarność i wdzięczność dla służb mundurowych broniących polskiej granicy. Zaangażowanie żołnierzy zawodowych i ochotników WOT, funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej w ochronę granicy polsko-białoruskiej, a także zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom nadgranicznych miejscowości spotyka się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony różnych organizacji i stowarzyszeń.

Sytuacja jest wciąż trudna, dlatego w odpowiedzi na prośbę środowisk szkolnych naszego województwa, chcemy zaprosić dzieci do złożenia podziękowań w formie wykonanych własnoręcznie kartek bożonarodzeniowych dla żołnierzy z 16. Dywizji Zmechanizowanej, którzy udzielając wsparcia Straży Granicznej, pełnią dzień i noc służbę na granicy, strzegąc jej przed napływem nielegalnych migrantów. Wykonują swoje zadania po to, aby obywatele Polski mogli czuć się bezpiecznie.

Zachęcamy zatem do włączenia się w akcję i przesłania kartek świątecznych wykonanych przez uczniów, które dodadzą otuchy naszym żołnierzom. Gotowe prace prosimy przesyłać do dnia 15 grudnia 2021 r. z dopiskiem Kartki dla 16. DZ na adres:

Biuro Wojewody
Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki
aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 7/9
10-575 Olsztyn

Wszystkie nadesłane kartki jeszcze przed świętami zostaną przekazane żołnierzom 16. Dywizji Zmechanizowanej.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gienierał major Kutasow #3083460 5 gru 2021 09:18

  "Jesteś tu po to żeby się bić"- wycharczał do wystraszonego żołnierza podoficer, gdy szkopy szturmowały Westerplatte. I to jest odpowiedż na te tramtadracje ku chwale bohaterów. Te" mury" żle się kojarzą. Jacek Kaczmarski obiecywał co innego...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. wredny #3083397 4 gru 2021 14:14

  To jest ich praca !Gdy siedzieli w koszarach,pierdząc w stołki i żrąc na koszt podatnika,opływając w przywileje było ok!Teraz,gdy bohatersko bronią granic Polski przed uzbrojonymi w patyki i kamienie podejrzanymi etnicznie osobnikami to od razu lament na zmianę z hymnami pochwalnymi.Powtarzam!To jest ich praca,na którą świadomie się zdecydowali.Nie zauważyłem koncertów wsparcia dla strażaków,służby zdrowia itp.Kasiorka podatników przytulana co miesiąc jest ok,ale praca za te pieniądze już nie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 3. Stary dziad #3083370 4 gru 2021 09:37

  Jak tam Pedale Marku dobrze się szmacić za ruble? Jak ci się siedzi w szambie z chorizo w odbycie? Za słabo znasz język polski żeby odpowiedzueć na niewygodne pytania. Jak u każdego NKWDzisty wystarczy umieć bluzgać nie? Kiedy wracasz do Rosji?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. Paul Mark . #3083347 3 gru 2021 23:39

  Jak tam frasyniuki szatany ohójskie i tym podobni z totalnej targowicy ? Przygarnie was czwarta rzesza jak rudego z wermachtu i zatrudni w roli kapo nad Polakami? Lecz jak uczy historia zdrajców i sprzedawczyków nawet nadzorcy niemieccy nie cenią.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-11) odpowiedz na ten komentarz

 5. Dorota #3083327 3 gru 2021 19:43

  Ta Pani dziennikarz chyba pierwszy raz w życiu napisała coś fajnego. Dotychczas tylko straszy tymi sfałszowanymi statystykami nt srovida. Poza srovidem też świat istnieje.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-11) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)