Strona Roksa.pl została zawieszona. W internecie zawrzało

2021-12-01 20:45:54(ost. akt: 2021-12-01 19:35:45)

Autor zdjęcia: Tomasz Miroński

Grupa policjantów z sąsiadującego z Warmią i Mazurami Podlasiem zatrzymali 11 osób, które miały być odpowiedzialne za działalność serwisu Roksa.pl, który — jak sam się określał — był platformą do ogłoszeń towarzyskich i anonsów erotycznych. Serwis jest już nieczynny.
Policjanci zatrzymali 11 osób pod zarzutem działalności w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z ułatwiania prostytucji. To pokłosie śledztwa, które wykazało, że przez 15 lat działalności firmy źródłem dochodu dla podejrzanych stało się kuplerstwo, czyli (według słownika) rodzaj stręczycielstwa, ułatwiania uprawiania prostytucji.

Jak pisze w komunikacie podlaska policja: — Z ogłoszeń dla dorosłych zamieszczanych na jednym z popularnych portali osiągnęli korzyści majątkowe w wysokości ponad 40 milionów złotych. Mieszkańcy Małopolski w wieku od 31 do 43 lat usłyszeli już zarzuty.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z białostocką Prokuraturą Krajową ponad rok temu zaczęli przyglądać się działalności jednego z portali internetowych, na którym zamieszczane były ogłoszenia dla dorosłych. Podejrzewali, że właściciel i osoby zatrudnione w tej małopolskiej firmie zarabiają, ułatwiając tym samym uprawianie prostytucji. Jak ustalili śledczy, za każde z kilkunastu tysięcy ogłoszeń zamieszczonych miesięcznie na tym portalu, pobierali opłatę w wysokości 50 złotych. Właściciel oraz pracownicy uczynili sobie z kuplerstwa stałe źródło dochodu.

Przez 15 lat tego procederu mogli zarobić nawet ponad 40 milionów złotych.

Efektem blisko rocznej pracy podlaskich śledczych jest ustalenie wielu osób związanych z tą zorganizowaną grupą przestępczą i zawieszenie działalności tego portalu. Przed tygodniem blisko 50 policjantów z podlaskiego garnizonu, wspieranych przez funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji, zatrzymało w Małopolsce 11 osób zatrudnionych w tej firmie oraz przeszukali blisko 20 pomieszczeń z nimi związanych. Wśród nich był też 43-letni właściciel firmy i jego 39-letni brat, którzy usłyszeli dodatkowo zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Pozostałe osoby w wieku od 31 do 42 lat zatrudnione do obsługi strony internetowej usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści majątkowych z kuplerstwa.

Za założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za udział w niej do 5 lat. Za kuplerstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności

Po zamknięciu serwisu w mediach społecznościowych zawrzało. Internauci podzielili się na zwolenników i przeciwników serwisu.

Linia obrony zwolenników Roksy polegała na tym, że portal był źródłem dochodu dla wielu młodych ludzi, zwłaszcza kobiet, które mają prawo decydować o tym, czy chcą oferować swoje usługi erotyczne za pieniądze. Zwolennicy portalu przytaczali również fakt, że portal przez wiele lat swojej działalności cieszył się popularnością zarówno wśród dodających swoje ogłoszenia kobiet i mężczyzn, jak i odbiorców, którzy z tych usług korzystali. Zamknięcie portalu bez regulacji prawa może doprowadzić do utworzenia zastępnika, który może działać w mniej przyjazny dla użytkowników sposób.

Przeciwnicy Roksy zwracają uwagę, że takie działania są niezgodne z obowiązującym prawem, dlatego osoby, które odpowiadają za portal, powinny zostać ukarane. Internauci podnoszą jeszcze fakt, że za. Żeby wejść na serwis wystarczyło kliknąć przycisk: "Tak, mam ukończone 18 lat".

Karol GroszKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ciekawy77 #3084116 10 gru 2021 19:45

  zrobili już kopie: roksati.pl ciekawe czy to ci sami czy konkurencja

  odpowiedz na ten komentarz

 2. basilo #3083087 2 gru 2021 07:31

  Co z tego że sama da ogłoszenie, jak za chwilę alfons zapuka do drzwi każe jej się kasą podzielić ?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

 3. jaro. #3083076 1 gru 2021 23:15

  lepiej niech dziewucha da 50 zł/m-c za ogłoszenie, niż odda urobku połowę alfonsowi-brutalowi za wątpliwą ochronę...

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz