Bank Żywności w Olsztynie zebrał ponad 17 ton żywności

2021-11-30 16:05:12(ost. akt: 2021-11-30 15:06:25)
ank Żywności w Olsztynie zebrał w regionie 17 193 kg żywności, w tym 5204 kg w Olsztynie

ank Żywności w Olsztynie zebrał w regionie 17 193 kg żywności, w tym 5204 kg w Olsztynie

Autor zdjęcia: Bank Żywności

Po raz kolejny mieszkańcy Warmii i Mazur pokazali, że mają wielkie serca. Podczas dwudniowej Świątecznej Zbiórki Żywności, przeprowadzonej w kilkunastu miejscowościach, przekazali ponad 17 ton żywności, która trafi na wigilijne stoły najuboższych mieszkańców regionu.
Bank Żywności w Olsztynie tegoroczną Świąteczną Zbiórkę Żywności realizował po dwuletniej przerwie, spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi. Co prawda w okresie lockdownu Bank przeprowadził zbiórkę, ale w formie internetowej. Skutkiem było mniejsze zainteresowanie darczyńców.

Fot. Bank Żywności

Po dwóch latach w sklepach kilku sieci znowu pojawili się wolontariusze. W tym pospolitym ruszeniu wzięli udział podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, harcerze, uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz specjalnych, rodziny zastępcze, członkowie organizacji, którzy na co dzień korzystają z bankowej żywności, rady osiedli. Najmłodsi wolontariusze mieli kilka lat, najstarsi są od dawna na emeryturze.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, oddział Warmińsko-Mazurski, koło Miejsko-Powiatowe wypożyczyło nawet ubrania Świętego Mikołaja, żeby przyciągać uwagę. W zbiórkę zaangażowali się także bezdomni, podopieczni Stowarzyszenia Pomocni Ludziom-Rucewo. W zbiórce wzięli udział także wolontariusze indywidualni, którzy zgłosili się do Banku i pomagali w jej przygotowaniach oraz realizacji. W sumie w sklepach regionu pojawiło się ponad 1500 osób.

Fot. Bank Żywności

W efekcie w kilkunastu miejscowościach województwa Bank Żywności w Olsztynie zebrał 17 193 kg żywności (w tym 5204 kilogramy w Olsztynie). Produkty trafią na stoły potrzebujących jeszcze przed świętami. Co więcej, świąteczne paczki zostaną uzupełnione przez żywność, którą Bank pozyska dodatkowo. Część żywności zostanie zakupiona z funduszy zebranych podczas internetowej zbiórki — www.zbiorkazywnosci.pl. Ci, którzy nie wzięli udziału w weekendowej akcji, mogą wesprzeć najuboższych, kupując właśnie wirtualny koszyk zakupów. Internetowa zbiórka potrwa do 10 grudnia.

Źródło: Bank Żywności