Masz w samochodzie wideorejestrator? Wyślij maila policjantom!

2021-11-30 19:37:59 (ost. akt: 2021-11-30 19:53:22)
Policjanci apelują: Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!

Policjanci apelują: Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie zachęcają kierowców do korespondencji mailowej. A dokładniej do wysłania nagrań z wideorejestratorów, na których uwieczniono niebezpieczne zachowania kierowców na drogach.
Coraz więcej kierowców ma w swoim samochodzie wideorejestrator nagrywający nie tylko trasę przejazdu, ale też zachowania innych kierowców. Takie nagrania mogą być bardzo pomocne przy wyjaśnianiu okoliczności zdarzenia drogowego, ale również mogą być podstawą do tego, żeby wyciągnąć konsekwencje wobec kierowcy, który swoją bezmyślnością i łamaniem prawa naraził inne osoby na niebezpieczeństwo. Dlatego policjanci zachęcają wszystkich kierowców do włączenia się do akcji „STOP agresji drogowej” i wysłania nagrań, które zarejestrowały ich kamery w samochodzie.

Od początku 2021 roku na adres skrzynki „STOP agresji drogowej” na Warmii i Mazurach (stopagresjidrogowej@ol.policja.pl) wpłynęło blisko 600 zgłoszeń. Po wstępnej weryfikacji są one przesyłane do komend miejskich lub powiatowych. Obecnie już ponad 80 proc. postępowań wszczętych na podstawie tych zgłoszeń zostało zakończonych, a w pozostałych przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające.


— Taka metoda zgłaszania wykroczeń cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W roku 2020 otrzymaliśmy blisko 400 zgłoszeń, w tym już o 200 więcej — informują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Każdy z nas ma możliwość wysłania na adres mailowy stopagresjidrogowej@ol.policja.pl nagrania lub zdjęcia, na którym zostało uwiecznione naruszenie przepisów.

Jakie informacje przesłać?• Jeżeli posiadasz nagranie lub zdjęcie, pamiętaj, żeby przesłać je wraz ze zgłoszeniem (maksymalny rozmiar załącznika wynosi 25 MB).

• Opisz sytuację, uwzględniając datę, godzinę, miejsce (miejscowość, ulica, droga, słupek hektometrowy, między jakimi najbliższymi miejscowościami).

• Opisz sprawcę: marka i model pojazdu, numery rejestracyjne, opis kierowcy.

• Podaj swoje dane: imię, nazwisko, adres do korespondencji, nr telefonu.


Źródło: KWP w Olsztynie


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. grzes #3082968 30 lis 2021 23:12

  Trzeba zapełnić pisowską dziurę w budżecie kasą kierowców.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. BMW pogromca #3082957 30 lis 2021 21:51

  Kamerę to ja mam zainstalowaną na szybie żeby pokazywać kolegom jak poję banię jeżdżę, lub żeby mieć dowód jak mi jakiś bałwan wtargnię pod auto, a nie po to żeby do niebieskich nieudaczników wysyłać nagrania. Mają drony srony, mają mocne auta, koledzy już im kanapek nie zabierają jak to było w szkole więc niech działają. Choć to jest trudniejsze niż wypisać mandat za brak maseczki, ale może kadry jakieś szkolenia zorganizują. Mam nadzieje, że społeczeństwo myśli podobnie, wysłać na youtube tak, ale nie psubratom. Pozdrawiam

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-11) odpowiedz na ten komentarz

 3. Polak #3082956 30 lis 2021 21:21

  Polak na Polaka ma donosić na psiarnie. Szok! Ludzie, nie dawajcie się wkręcić w donosicielstwo.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)