43-latek aresztowany za groźby, podpalenie i usiłowanie zabójstwa

2021-11-30 12:35:46(ost. akt: 2021-11-30 12:40:32)
Sąd zgodził się na tymczase arestowanie 43 latka podejrzanego o podpalenie

Sąd zgodził się na tymczase arestowanie 43 latka podejrzanego o podpalenie

Autor zdjęcia: policja

Dzięki błyskawicznej reakcji mieszkańców płonącego domu i służbom ratunkowym nie doszło do tragedii. Mężczyzna podejrzany o podpalenie budynku w Nowym Mieście Lubawskim został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty. Dziś (30 listopada) sąd zgodził się na tymczasowe aresztowanie.
W z 26 na 27 listopada nowomiejscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze domu wielorodzinnego w Nowym Mieście Lubawskim. Gdy dotarli na miejsce, zastali przed budynkiem mieszkańców i strażaków gaszących ogień.

Fot. policja

Policjanci ustalili, że przyczyną pożaru było podpalenie. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego o to mężczyznę.

43-letni mężczyzna został przesłuchany. Przedstawiono mu łącznie 4 zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa, narażenia na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu oraz gróźb karalnych pod adresem mieszkańców tego budynku.

Fot. policja

Straty powstałe w wyniku tego pożaru sięgnęły 100 tys. zł.

Dziś (30 listopada) rano na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu brodnickiego tymczasowy areszt na najbliższe 3 miesiące.

Źródło: KWP Olsztyn